| bebitza a întrebat:

Maine implinesc 18 ani
in sfarsit a venit si ziua asta, o asteptam de mult cu multa nerabdare si entuziasm, insa acum ca a venit parca nu imi vine sa cred ca azi e ultima zi cand sunt "copil"
ma simt cam trista...

petrecere de majorat nu fac, o sa am cativa invitati acasa(cateva neamuri), de la ora 8 pana la 14 stau cu prietenul, sper ca macar el sa imi faca ziua speciala... sper sa nu ma dezamageasca si el
intrebarea e:sa ma imbat maine sau nu? 6 ore cat stau cu prietenul nu pot sa ma imbat tare pentru ca trebuie sa vin acasa ca vin neamurile si nu pot sa vin beata (ei stiu ca merg la scoala), acasa iar nu pot sa ma imbat...deci...daca as sta toata ziua cu prietenul as putea sa ma imbat insa asa nu prea
mi-e teama ca ziua de maine va fi un esec si nimic nu imi va merge meaine...si cand ma gandesc cu cate nerabdare am asteptat-o...
vreau niste sfaturi ce as putea face ca totusi, ziua majoratului meu sa fie totusi o amintire placuta?
va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

La mulţi ani! Dacă eşti cu prietenul nu trebuie să te îmbeţi, îţi va da el ce ai nevoie (nu la sex mă refer, ci la afecţiune). Te vei distra şi cu el la fel ca şi cu alcool.happy

8 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

La mulţi ani! Ziua de mâine ar cam trebui să ţi'o aminteşti deci ar trebui să bei cu măsură. Ideea e să te simţi bine nu să fii beată. Distracţie plăcută happy

| Marii a răspuns:

La multi ani!
Nu stiu de ce nu iti faci majoratul, este o amintire care iti va ramane mereu in suflet. Oricum, chiar daca ti-ai face majoratul, nu cred ca ar trebui sa te imbeti, nu e nevoie, bei si tu acolo ca sa te simti bine, dar imbatarea nu-si are rostul.
Sfatul meu este mai bine sa-ti faci majoratul. happy

mira
| mira a răspuns:

La multi ani! Nu este cazul sa te imbeti.Rezerva excesul de bautura pentru cand vei realiza ceva memorabil.Acum savureaza o cupa de sampanie.

| dragutza a răspuns:

Pai daca faci 18 anisori... LA MULTI ANI! happy pai in aceasta zi cu siguranta nu trebuie sa fii trista DELOC! pai suna-ti prietenel mergi cu ele intr-un magazin, mall, apoi la film apoi poate incgeiati ziua la un salon de relaxare, ar fi tare tu si cu prietenele tale!

daca vrei sa-ti inviti toti colegii sau mai multi au putea sa-TI rogi parinti sa faca o rezervare la un club...nu stiu ce vrei doar e ziua ta!
nu iuta nici aparatul de fotografiat si camera, trebuie sa imortalizezi aceasta zi! la multi ani inca o data, tot ce-ti doresti, sanatate, bucurie, note super mari si.etc love struck

| StilSanatos a răspuns:

La multi imi im primul rand! pai daca bei putin nu strica, iti da putin curaj si chef de petrecere dar nuy uita sa fii originala

| LuS[z] a răspuns:

La multi ani!

| Sadiss a răspuns:

La multi ani. nu e nevoie sa ceri sfatu cuiva. daca e o zi asa importanta trebuie sa faci totul din instinct. bine ideea ta nu poti veni beata acasa dar nimeni nu zice ca poti sa bei ceva. doar sa nu te lasi dusa de val.
in rest faci totul dupa cum crezi ca e bine si o sa ai o zi frumoasa.

| dksjgpfbgfbopgdfk a răspuns:

Eu iti spun un sincer "La multi ani!"
La sfaturi nu ma pricep, nu m-am spart niciodata cu bauturabig grin