| Juliebelle a întrebat:

Maine ma intalnesc cu un tip, pe care l-am cunoscut pe mess.Imi este teama, nu stiu de ce.Eu nu stiu cum arata, nu are nici o poza, dar am vorbit si m-am atasat de el pe mess.Imi este frica sa nu cumva sa fiu dezamagita maine...Nu ar fi prima oara... Ce sa fac? cum sa reactionez, inima imi bate aproape la fiecare 5 minute. Dati-mi sfaturi. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ARSSS a răspuns:

Pai, gandeste logic, daca arata bine, iti dadea poza cu el, asa poate stia ca nu o sa-l placi pentru cum arata, dar nu asta conteaza, aspectul fizic conteaza primele minute, dar totusi, conteaza si el big grin, Daca nu-ti place de el, da-i de inteles ca vrei sa fiti doar prieteni, daca iti place, comportate normal
Pot fii faze mai rele, cum o colega, prietena, prieten a ras un pic de tine prin IDu asta, nu stiu ce sa zic, dar totusi bafta laughing

9 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Ia-ti o prietena cu tine... vorbiti (nu va sarutati asta e f important) si vezi daca iti place sau nu. daca nu ii spui frum daca da asta ebig grin bafta

| CatalinaC a răspuns:

Dupa parerea mea, eu as zice sa nu te increzi niciodata in persoanele straine din spatiul virtual pentru ca niciodata nu stii ce se poate gasi dincolo. Crede-ma ca am trecut si eu prin asemenea situatii, in care sa ma atasez de cineva doar vorbind pe messenger si in 90 % din cazuri s-a intamplat sa fiu dezamagita. Adica ma atasam doar de cine simteam ca pot avea incredere, restul ii expediam rapid. Daca nu ti-a dat nici o poza cu el e ff aiurea. Eu as zice sa ai mare grija ca nu stii de cine dai pentru ca pe mess orice om isi face o personalitate ideala astfel incat sa para perfect. Odata, un baiat mi-a dat add in lista, insa era la propunerea unui prieten pe care chiar il cunosteam si aveam incredere. Dupa vreo luna de vorbaraie, eu tot evitam sa ma intalnesc cu el, am aflat ca aveam sa fim in acelasi liceu. Prietenul acela al meu mi-a garantat ca pot avea toata increderea si astfel am iesit. S-a intamplat apoi sa ne intalnim si a 2a oara si am cam fost vrajita. Ma indragostisem profund si nu facea ce vroia din mine, pana mi-am deschis ochii. A fost extraordinar de dureros, pentru ca el nu era deloc interesat de ceea ce simteam, cia vrut doar distractie(nu ma refer la relatii sexuale, ci dostractie ca se plictisea si nu avea cu cine sa stea-era si cam gagicar). Asa ca ai mare grija, bafta multa si daca se poate sa ne spui si noua sicer ce varsta ai, ca sa stie ceilalti in ce masura sa iti dea sfaturi. Gandeste-te bine, dar eu nu as mai face aceeasi greseala inca o data. Desi cred ca tu tot o sa mergi, pentru ca pana nu isi arde o persoana pielea ca sa vada cum e, nu se lasa big grin!

| Juliebelle explică:

Deci am 16 ani. stiam in mare parte ce o sa imi spuneti, id lui mi la dat un prieten mai de incredere...

| :X:X RooNnA a răspuns:

Asa iti faci tu prieteni?! daca e un psihopat sau pedofil:O... poate ca par exagerata, dar in ziua de azi orice e posibil. m-am convins eutongue

| NYCUXXL a răspuns:

De ce de atita timp de cind ai vorbit cu el nu i-ai spus sa puna si el o poza sa-l vezi.asa mergeai si tu mai la sigur altfel mergi pe ghicite ca la loto. Du-te si vezi daca iti place de el n-ai nimic de pierdut nimeni nu te poate obliga sa stai cu el daca nu-ti place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai imp lucru e sa nu mergeti la el acasa! se pot intampla multe... dati-va intalnire undeva intr-un loc public cu cat mai multa lumebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sper ca stii cat mai multe chestii despre el. Adica e ff aiurea sa te intanesti cu cineva pe care nu l-ai vazut in viata ta. E mult prea nesigur. Nu fii naiva! Presupun ca te-a abordat pe hi5/facebook.sunt fata si de exemplu, in locul tau, nu m-as duce fara sa stiu cum arata. Adica si eu am fost abordata de baieti pe messenger si in 90 % din cazuri am fost dezamagita. Gandeste-te ca in spatiul virtual nu este el, ci o personalitate pe care el ar vrea sa o aiba. Decizia tine de tine, dar ai grija pentru ca mie mi se pare periculos, oricat de mult te-ai atasat de el. Mi-ar placea sa ne spui si ce varsta ai, sincer te rog, ca sa stim cam in ce masura sa te sfatuim. Oricum, succes in ceea ce vrei sa faci, dar eu mi-as cam retrage intalnirea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am intrat. intimplator! si ai reusit sa ma... sperii!
-parerea mea este ca; bine ar fi sa nu mai tii contact cu asemenea (PRIETENI)!----Poti gasi in preajma ta, multi baieti de virsta ta, ce, te place!-Trebuie doar sa deschizi ochii mai mari si sa privesti si in jurul tau!--( E FOARTE PERICULOS CEEA CE VREI SA FACI )---! se intimpla lucruri foarte urite si murdare.-I-ti doresc mult noroc! PS sint de aceea-si parere cu (rosario28 )

| rosario28 a răspuns:

Hm.greu de crezut ca nu avea nici macar o pozaraised eyebrows. ai grija! big grin suna a ceva dubiosbatting eyelashes. nu ai cum sa te atasezi de un tip pe mess.ai grijaaa!