| anonim_4396 a întrebat:

Mama imi spune mereu ca sunt baietosa, ca ma imbrac ca un baiat, ca ma port ca un baiat, ca merg ca un baiat etclaughing. mi-au mai zis multe fete lucrul asta.straight face

ce sa fac pentru ai face sa inteleaga ca asa sunt eu si ca nu o sa ma schimb doar pentru ei?

13 răspunsuri:
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Ai avea mai multe solutii:
1. Sa le explici ca acesta este stilul tau si ca nu vrei sa-l schimbi, daca le convine bine, daca nu, tot binehappy [ sa le explici detaliat etc. ]
2. Sa incerci putin-cate-putin sa iti remediez stilul

| USERname_1596 a răspuns:

Arata`le ca nu iti vei schimba stilul pentru ca iti place(si eu sunt tot asa, nu ma vezi imbracata decat in blugi, sau pantaloni largi(mama zice ca`s de astronaut)).
Cel mai important e sa nu cedezi.

"Poate sunt ciudata, cu blugii prin cap
Asta e mama, alta nu` mai faci"

| cosima11 a răspuns:

Daca tu te simti bine in pielea ta nu vad de ce ar trebui sa te schimbi doar pentru ca asa zic unele fete. de mama nu zic nimic, dar daca ea te-a lasat sa cresti asa si sa fi asa, acum nu mai are ce indrepta.fiecare persoana re un fel anume de a fi, nu toti putem fi la fel. unele sunt baietzoase, altele feminine, altele prea dive, altele pitzipoance.si sa stii ca decat sa fi o pitzi cu coditze gloss fond de ten cu tonele si extensii mai bine esti asa. daca tu te simti bine. restul nu conteaza :*

| ANoNim_7814 a răspuns:

Replik dura si la sentiment...: daca te deranjaza cum ma port eu e treaba ta nu'mi pasa crezi ce vrei...sau obisnuieste'te cu mine"

sau alta sad : si care e problema ta cum merg cum ma port eu zic ceva ca te porti ca o papusa barbie sclifositalaughing))?

Răspuns utilizator avertizat
| hai_si_tu a răspuns:

Pai, ai putea sa mai lasi si tu un pic, un pic de la tine...sa incerci macar pentru o zi sa intri in pielea lor, pentru ca daca fetele si mami iti spun acelasi lucru inseamna ca nu este bine ce faci. si din cate stiu eu si baietii prefera fetele mai cumintele si finute :p

| Merisorr a răspuns:

Arata-le ca iti place cum esti si spune-le in fata ca asta esti u si nu te vei schimba si ca iti place si vor trebui sa respecte asta daca te vor ca prietena tongue.

| thelastc a răspuns:

Asa sunt si eu, dar mama nu are nimic cu mine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt la fel. Si imi place sa fiu asa.
Asta e stilul tau. Conteaza sa iti placa tie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o prietena la fel.Si spune-i mamei tale ca asa esti tu si iti place asa cum esti si nu vrei sa te schimbi si daca te jignesc colegi sau alti prieteni nu-i baga in seama. Ei vad in tine ce ei nu o sa fie niciodata sa fi asa cum vrei tu.

| Aammy a răspuns:

Pai de fiecare data cand iti mai spun asta le spui ca asa esti tu si asa iti place sa fi! Pana la urma nu trebuie sa te judece nimeni pentru felul tau de "a fi "! Poate in timp te vei schimba. daca nu, oricum tu te placi asa cum esti. Sincer, asta conteaza cel mai mult!happy Si tine minte :Gusturile nu se discuta!:*

| Grey a răspuns:

Atata timp cat te simt bine in pielea ta, nu-ti face probleme. Dar trebuie sa te gandesti ca la un moment dat tot va trebui sa te imbraci cu o fusta/rochie. Iar prietenii sa nu-si faca griji pentru tine - poti s-o faci si singura!

| nevermind_2884 a răspuns:

Asa esti tu. Te-ai acomodat cu stilul asta. Indiferent de ce o sa spuna ei tu nu o sa te poti schimba chiar daca o sa incerci, iar daca o sa reusesti o sa te simti prost si o sa fie mai rau. Axplicale frumos ca asa iti place tie sa fi.