| AquaBsp a întrebat:

Hei, am 13 ani si sunt foarte baietoasa. Adica : ma imbrac in haine de baieti, am ticul de a imi roade unghiile etc. Uneori ma simt oarecum atrasa de fete si lucrul asta ma sperie cel mai tare. Nu vreau sa fiu lesbi. La scoala toata lumea imi zice "baiat" si nu inteleg de ce pentru ca nu arat a baiat decat ma imbrac ca unul, am parul pana la umeri nu il am scurt, port cercei deci iti dai seama ca`s fata. Cand ma uit la unele fete as vrea sa fiu si eu ca ele da un pot. Nu vreau sa fiu pitipoanca sau ceva. Ma simt bine asa cum sunt numa ca as vrea sa ma schimb ca sa numai faca ceilalti baza de mine. Cum as putea fi mai feminina si cum sa numai fiu atrasa de fete? Nu veniti cu comentarii gen :" vaii, se pare ca esti lesbi " sau nu stiu ce happy.

1 răspuns:
| AndreeaSiAndra a răspuns:

Ai putea incerca sa iti iei haine mai feminine sa te dai cu fond de ten cu rimel cu luciu de buze... sa arati ca o fata mai normala, al doilea lucru ar fi sa incepi sa umblii cu fetele sa stai in grupuri dale lor iar in legatura cu ticul acela sa stii ca nu este deloc barbatesc si fetele isi rod unghiile.Problema ta este cea cu fetele ca esti atrasa, aici nu poti face nimic dar sa stii ca uneori fetele mai zic ia uitate la aia ce buna e si chestii mai ales intre prietene ai putea sa incerci sa te uiti dupa baieti.Multa bafta cu transformarea :*.