| AquaBsp a întrebat:

Hei, am 13 ani si sunt foarte baietoasa. Adica : ma imbrac in haine de baieti, am ticul de a imi roade unghiile etc. Uneori ma simt oarecum atrasa de fete si lucrul asta ma sperie cel mai tare. Nu vreau sa fiu lesbi. La scoala toata lumea imi zice "baiat" si nu inteleg de ce pentru ca nu arat a baiat decat ma imbrac ca unul, am parul pana la umeri nu il am scurt, port cercei deci iti dai seama ca`s fata. Cand ma uit la unele fete as vrea sa fiu si eu ca ele da un pot. Nu vreau sa fiu pitipoanca sau ceva. Ma simt bine asa cum sunt numa ca as vrea sa ma schimb ca sa unmai faca ceilalti baza de mine. Cum as putea fi mai feminina si cum sa numai fiu atrasa de fete? Nu veniti cu comentarii gen :" vaii, se pare ca esti lesbi " sau nu stiu ce happy.

Răspuns Câştigător
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Asa-i.De exemplu mie nu imi plac fetele ce ma fac sa vomit curcubee sau fetele ce vor sa devina printeselaughing. Despre faptul ca esti atrasa de fete, e o chestie trecatoare. Aproape oricine o pateste[foarte trecatoare de fapt]
Uite, chiar tipul asta de fata este de apreciat pentru minebig grin.

9 răspunsuri:
| AntiACTA a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi pentru altii. Lasa-te asa cum te simti tu mai bine, pentru ca tu contezi. Nu altii. Nu prea ar trebui sa te intereseze parerea altora, pentru ca lumea in ziua de azi este foarte rea. Daca-ti plac fetele, nu este nimic rau in asta. Incearca sa intelegi. Nu esti nici prima si nici ultima fata atrasa de o alta fata! Multa bafta! :*

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Asa eram si eu inainte... nu stiu cum de m-am hotarat sa devin mai feminina, pur si simplu am inceput sa ma abtin din a-mi roade unghiile, am inceput sa port cercei, sa port balerini sau pantofiori cu imprimeuri florare, stii tu, chestii d-alea "girly"...
Important e sa te simti bine in pielea ta. Daca nu te simti bine in haine mai stramte, colorate atunci nu e cazul sa te fortezi.
Dar cel mai mare pas pe care poti sa-l faci spre a fi mai feminina e sa-ti lasi unghiile si parul sa creasca, si sa porti haine mai colorate, si accesorii de asemenea.
Multa baftabatting eyelashes

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Salut!
Ai o problemă mare, una de personalitate!
Eu zic să vorbeşti cu-n psiholog!
Cu bine!

Răspuns utilizator avertizat
| 69dacăvrei a răspuns:

Cam asa sunt si eu, da mai bine asa decat pitipoanca.

| AaLexS a răspuns:

Off oh go on
1) Nu iti mai roade unghiile, da-le cu ojawinking
2) Putin machiaj si putin luciu de buze nu strica happy.
3) Puneti niste agrafe in par, nu stiu aranjeaza-l cumva big grin
4) Cumparati niste blugi stramti (de fete) si niste bluze cool de fetewinking
5) Da-te cu parfum de femeibatting eyelashes

Asta-i tot. wave

| AquaBsp explică (pentru AaLexS):

Mi-a placut 5 =]]]. Ps : ma dau de mult cu parfum de femeibatting eyelashes.

| DraGutZUul a răspuns:

Fi linistitawinking, cineva care chiar tine la tine te place pentru ce esti deci nu mai incerca sa fi ceea ce nu esti.Bafta(P.S:daca te imbraci ca un baiat si te cam comporti ca unul inseamna ca esti de treaba si cineva in care poti avea increderehappy )

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru DraGutZUul):

Asa-i.De exemplu mie nu imi plac fetele ce ma fac sa vomit curcubee sau fetele ce vor sa devina printeselaughing. Despre faptul ca esti atrasa de fete, e o chestie trecatoare. Aproape oricine o pateste[foarte trecatoare de fapt]
Uite, chiar tipul asta de fata este de apreciat pentru minebig grin.

| NaruHina2000 a răspuns:

Nu e un lucru rau sa fii mai baietoasa! Si eu sunt asa. Uite cam... ce poti face:
1. Poti sa iti spui si bratari si inele si lantisoare ca sa nu te mai vada asa baietoasa.
2.Sa iti faci parul intr-o codita intr-o parte sau sa il lasi liber cu o clama draguta in par sau alte stiluri de coafuri.
3.Incearca sa te dai cu un luciu de buze sau asa ceva.
4.Rosul unghilor, huh? Mee too dar lasa-le sa creasca si sa nu le tii murdare.
5.Sa nu lovesti baietii sau fetele si sa nu fii mai puternica ca baietii (daca esti la fel cum sunt si eu nu o arata ca ii poti face praf).
6.Incearca sa vb cu mai multe fete decat baietii.
7.Imbracate feminin, adica colorat si nu stiu cu roz sau galben orice (dar sa nu fie baietos).
8.Sa nu te fortezi zicand ca "trebuie sa fac asta! Nu imi pasa ce simt"Nu! Trebuie s-o iei usor si daca nu vrei sa ramai asa.E bine sa fii in pielea ta.love struck