| HelpMePlease343 a întrebat:

Masturbarea zilnica opreste sau incetineste cresterea? sa spuna cei care stiu big grin si nu vreau bataie de joctongue FUNDA

Răspuns Câştigător
| rater1994 a răspuns:

Nu opreste dar nu e bine are chestii negative asupra corpului. Daca tot continui asa nu vei ajunge bine vei ajunge sa te masturbezi la scoala aproape ori unde pentru faptul ca nu te poti abtinehappy

3 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Opreste-te! masturbarea provoaca probleme de sanatate.printre care si cresterea in inaltime.si cel mai importanta argument este pacat mare.trebuie sa mergi la spovedanie sa iti marturiesti pacatul preotului.

| RyanGeorge a răspuns (pentru Allrc24):

Allrc24:"trebuie sa mergi la spovedanie sa iti marturisesti PACATUL preotului"
al bolnav psihic la cap,bai CREDINCIOSULE ai fost tu la parinte la asa zisa "Casa lui Dumnezeu" (adica in Biserica aia) si i-ai spus "parinte iarta-ma caci am facut pacat mare, m-am masturbat", mai lasati-ma dracu cu pacatele astea ale voastre si cu popii din deal, cum dracu sa te duci sa te spovedesti cu asa ceva tampitii dracului

| RyanGeorge a răspuns:

Razvi333 nici una si nici alta iar ca sa te lamuresc mai bine, citeste aici : http://www.csid.ro/sex/masturbarea-face-bine-la-sanatate-4989308/
sau aici : http://www.roportal.ro/......-negative/