| a_5373 a întrebat:

Metode de a scapa de cosuri, acnee, puncte negre.
Multumesc.
Eventula daca ati folosit ceva si stiti cu siguranta ca este eficient.
Fundita la cel ce meritahappy

4 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vizitezi un dermatolog,el iti poate spune ce crema poti folosi. Daca nu vrei sa mergi la dermatolog,inceraca urmatoarele "igrediente", pe mine ma-au ajutat enorm.

Albuşuri de ou. Sunt foarte bogate în proteine şi pot fi folosite ca o mască vindecătoare pentru pielea ta. De asemenea, albuşurile de ouă sunt apreciate pentru că pot absorbi grăsimea de pe piele. Spargi un ou, separi gălbenuşul de albuş şi apoi baţi cu o lingură albuşul, până devine uşor spumos şi îl aplici pe faţă. După un sfert de oră, te clăteşti bine cu apă călduţă şi asta e tot!

Bicarbonat de sodiu. Este deosebit de eficient în a-ţi exfolia tenul, îndepărtând celulele moarte şi permiţând porilor să respire. Aplică o linguriţă de bicarbonat de sodiu pe o cârpă umedă şi masează-ţi uşor faţa cu ea. Apoi, clăteşte-te bine şi usucă-ţi faţa cu un prosop moale.

Astea sunt principalele igrediente, pe care trebuie sa le aplici 3 zile consecutiva sa inceapa sa dea rezultate, incercale seara, asa tenul se va odihni.

| Vali87 a răspuns:

Daca ai acnee mai severa trebuie sa o tratezi si interior adica sa iei niste antibiotice (tetraciclina, doxiciclina, monociclina, etc) pentru ca altfel nu o sa reusesti sa o tratezi in totalitate deci DU-TE LA UN DERMATOLOG. STiu ce spun pentru ca si eu am prb asta si pana nu m-am dus al medic nu am reusit sa o vindec cat de cat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.
eu am avut niste cosuri, puncte negre etc. pana mi-a zis mama de aceasta reteta :

-O MASCA DE ASPIRINA -
pisezi pastila si dupa aia pui apa sau miere dai pe fata si ti vreo 6-7 min nu mai mult happy

la mine si la surorile mele a functonat
SUCCES!

fundita? puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intardevar dermatologul ar fi solutia ideala, INSA daca nu vrei sa ajungi asa de departe.eu iti recomand pudra de argila.
personal am folosit argila si in cazul meu a fost minunata
din cate am intrebat, citit, documentat nu am intalnit pe nimeni care sa se planga de ea.
pudra de argila se amesteca cu apa, dupa care se aplica pe fata, se lasa sa actioneze 30 de minute si sa indeparteaza cu apa calduta.tratamentul se repeta de 2 ori pe saptamana pana la vindecarea completa a cosurilor
iti garantez ca merge. dupa ce ai scapat de problema. poti continua sa folosesti argila in combinatie cu miere, suc de lamaie, grapefruit etc, pentru disparitia punctelor negre, a rosetii s.a.m.d
sper ca ti-am fost de folos