| Oanaaw a întrebat:

Mi-am creat o pagina pe facebook,dar la care nu vreau sa divulg nimanui ca sunt administrator
totusi vreau sa ii fac publicitate dar nu stiu altceva decat daca nu postez cu numele propriului meu cont de facebook, ceea ce ar duce tot secretul de rapa
v-as ruga sa imi dati niste sugestii de promovarehappy

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Am un canal pe youtube pe care fac Nightcore.
Daca nu stii ce e ala, e un speed up (viteza crescuta) la unele melodii pe care le face sa sune destul de bine, poate chiar mai bine ca originala.
Nu trebuie sa promovezi atata timp cat faci o treaba buna.
Daca te duci pe site-uri ca TPU, sau pe alte pagini de facebook zicand "Hey, vizitati pagina... sa vedeti ce tare e" esti din start o impocrita si o disperata dupa faima.
Daca faci lucruri de calitate, poti intra pe site-uri, si sa astepti o ocazie.
Eu nu am mers la nu stiu ce video-uri cum au facut unii prieteni si n-am zis "Hey i do nightcore, come to my channel, take a look and subscribe and like please".
Pur si simplu mi-am vazut de treaba, am vorbit cu persoane, care mi-au vazut channelul din interes nu pentru ca le-am zis eu.
Daca faci o treaba buna, fanii te gasesc pe tine, nu tu pe ei.
Eu am 61 de subscriberi, nu e ceva cu care sa ma mandresc, dar nici sa zic "N-am nici unul", am ceva pentru ca am facut cateva video-uri bunicele, cateva mixuri mari, cateva amv-uri si atat, nu am copiat, a fost totul original.
Fa doar lucruri originale, si daca apare o sansa sa iti poti promova pagina fara sa pari o disperata, profita, daca nu, doar asteapta, cineva o sa te gaseasca, o sa dea like, un prieten al acelei persoane o sa vada si el, o sa dea like, si tot asa.
Doar sa ai continut de calitate, si sa postezi cat de cat regulat.
Ps - Apreciez ca ai pus intrebarea asta serios, nu ti-ai facut publicitate, nu ai pus nici un link etc, deja esti diferita de toate disperatele de pe net care vor popularitate pentru niste simple pagini de facebook care au lucruri copiate din nu stiu ce locuri.

| Oanaaw explică (pentru MenInShadow):

Stiu ce spui, nu sunt genul ipocrita si nici nu vreau sa merg la alte paginii mai cunoscute cum am mai vazut" SCHIMBURI DE LIKEURI SCHIMBURI DE LIKEURI"
nu desigur ca nu as face asa cevaa, probabil suntem pe aceeasi lungime de una
mersi de sfaturiii, si succes cu contul acelahappy

| MenInShadow a răspuns (pentru Oanaaw):

Multumesc, succes si tie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste un alt cont. Fa un nou cont si fate admina pe el, apoi baga in list prieteni si spune sa dai like. PS: Un cont fara numele tau!

| Deeutza2012 a răspuns:

Ai o optiune la facebook care iti da voie sa postezi cu numele paginii, e sus acolo unde dai la deconectare.

| Oanaaw explică (pentru Deeutza2012):

Asta nu vazusem
multumesc mult!