| iwannabeperfect a întrebat:

Mi-am luat niste vitamine Optima Forte? in prospect zice sa iau una pe zi, dar la ce ora trebuie s-o iau ca sa-si faca efectul ( vreau sa ma ingras)?
funda

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Fiind vitamine si organismul are nevoie de ele cand este solicitat la maxim, adica ziua, trebuie luate dupa ce ai servit micul dejun.

| LadyDy01 a răspuns:

La o ora pe care o preferi tu, dar in fiecare zi sa fie aceeasi.

| oOYourPrincessOo a răspuns:

Cel mai bine e sa o iei dimineata pentru ca de atunci se activeaza in organism pe toata durata zilei.

| oOYourPrincessOo a răspuns:

Cel mai bine este sa le iei inainte de prima masa, dimineata. Daca le iei seara o sa aiba efect noapte cand nu mananci nimic.