| Lolkkk a întrebat:

Mulții mi-au spus că la liceu nu trebuie sa stau cu capul pe banca sau sa nu vorbesc cu colegii sau ceilalți din liceu și să nu fiu așa la liceu, dar eu așa am fost și în generala, nu știu trebuie neapărat să fiu activ la liceu?

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Treaba cu statul cu capul pe banca nu o inteleg. Vrei sa dormi? In fine, daca trebuie sa scrii, categoric o sa ti se atraga atentia daca tu nu faci asta si stai cu capul pe banca. Poti sa vorbesti cu oricine, indiferent din ce clasa sunt. Nu e ok sa vorbesti in timpul orei, sa deranjezi dar in pauze poti face ce doresti. Activ in ce sens? La ore? Daca vrei sa ai note bune, da, ar fi bine sa fii implicat la ore si sa raspunzi daca stii. In rest, poti face ce doresti atata timp cat nu ii deranjezi pe ceilalti si iti vezi de treaba ta. Liceul nu e inchisoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Liceul NU este scoala generala si aici profesorii iti pun nota mica la purtare, daca nu respecti regulile de la scoala.
la liceu mergi sa inveti tot ce ti se preda si sa fii cuminte, asa cum cere regulamentul scolar.