| anonim_4396 a întrebat:

Neata! Deci am o mica-mare problema. Ieri ne-am urcat toata clasa pe catedra si aceasta s-a rupt in bucati. laughing Dupa a venit directorul liceului si ne-a pus in genunchi. rolling on the floor Ne-am pus toti, ca niste elevi cuminti ce suntem, dar eu si cu inca o colega nu ne-am putut abtine din ras. laughing Am stat 3 minute razand pe infundate, si dupa il aud pe un coleg : "Ce aveti fa de radeti?". Asta a pus capac, deja simteam ca facusem pe mine de ras. Directorul a stat ce a stat, si dupa ce a chemat toti profesorii prezenti ca sa ne vada si sa se delecteze(noi fiind cea mai problematica clasa), si dupa ne-a lasat. laughing Dupa am avut ora cu el, mi-a dat un 3 si a zis ca sa fiu sigura ca o sa imi fie scazuta nota la purtare. Azi l-a chemat pe tata la scoala. Intrebarea mea este daca este corect sa imi fie scazuta nota la purtare numai mie?

8 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Buni băieţi mai sînteţi şi voi! Şi cu burta plină şi cu slănina-n pod.
La toţi trebuie să vă scadă nota la purtare.
" ...nişte răi şi nişte fameni/ I-e ruşine omenirii să vă zică vouă... oameni".
Pentru voi şcoala e bazar, e talcioc, arenă de lupte.
Ferească dumnezeu de aşa oameni.

| Sn1p3r a răspuns:

Nu-ti fa griji de asta.Si eu la cate am facut la viata mea, de as scrie o carte ar uita lumea de Ion Creangalaughing)
Serios acum.Nu e corect, dar nici nu te poti pune cu el.Asta e.Trebuie sa lasi capul in jos si sa accepti.Si dupa cum ai povestit cred ca nu esti mai mare de clasa a 4-a daca v-a pus sa stati in genunchi.Sincer eu n-as fi acceptat asta, dar dupa cum spuneam asta e viata.Bafta.

| furios4you a răspuns:

Nu iti scade nota la purtare. daca ti-o scade poti face scandal pe baza de discriminare. iar 3-ul acela ti l-a dat ca nu ai stiut? sau asa din burta? ori scade nota la purtare la toata clasa, ori deloc

| alexralu34 a răspuns:

Nu,numai tie ci la toti ce au participat,ma rog depinde si de vina tuturor,cine a fost cu ideea, cine s-au urcat etc., dar n-ar fi corect sa cada toata vina asupra ta daca si ceilanti colegi deai tai s-au urcat

| Katerinka07 a răspuns:

Ci trebuie la toti scazuta nota la purtare.dar nu e drept pentru ca nu ar fi trebuit sa-ti dea 3.eu in locul lui te-as fi dat o medie d 10 si la purtare la fel pentru ca e laughing prea tare faza cu catedralaughingtine'o tot asa...tonguelaughing)rolling on the floor

| Borfash a răspuns:

Nu,trebuia scazuta nota tuturor.trebuia sa te musti de mana sa nu mai razi. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suntem clasa a 10-a. tongue Dar am stat in genunchi pentru ca directorul are obiceiul sa iti dea cu palma peste fata, si de frica am stat. Mersi tuturor de raspunsuri!

| cristian_5777 a răspuns:

Nu meritati sa fiti la scoala altii sunt saraci si invata asa fara carti iar voi rupeti catedre...