| Zet_Robert_1997 a întrebat:

Neata. Uhm. vreau sa ma duc la un liceu dar părinții mei ma obliga sa merg la alt liceu. Eu nu vreau la acel liceu..si nu stiu cum sa-i conving sa ma lase la liceu la care vreau eu sa merg. Ce as putea face..sa.i conving... Liceul ala e in alt judet. La inceput voiam la acel liceu dar mi.am dat seama ca nu mai vreau. Funda

Răspuns Câştigător
| Mihaela0754S a răspuns:

Hei! Poți 8nca4cat sa aduci argumente solide alegerilor tale. Susține.ți ideile în așa fel încât ei nu au ce sa obiectele. Dacă spui decât ca nu vrei la liceul ăla vor co siderat ca e doar o ..fiță. Și nu vor fi de acord. Expirare avantajele acelui liceu și dezavantajele liceului la care te obliga sa mergi.
Sper ca te.am ajutat

| Zet_Robert_1997 explică (pentru Mihaela0754S):

Super idee. Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| AliTheo18 a răspuns:

Sincer ca sa accepte trebuie sa susti ce ai de spus, depinde si de ei, pentru ca sunt parinti care pur si simplu nu vor sa asculte de copii, sa le asculte parerea, nah, totusi, spune-le de ce vrei la un anumit liceu, acum depinde si daca te pot tine la acel liceu, nu stiu, deci e vorba de mai multe lucruri. Succes oricum!

| Zet_Robert_1997 explică (pentru AliTheo18):

Multumesc mult! O sa vad ce fac.