| Saya_1767 a întrebat:

Niste metode de invatat mai usor?

Funda!

5 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Inveti cu ceva dulce in gura(bomboane de preferat)
si inveti dimineataaa, dar nu la 10.

| FoarteLetargic a răspuns:

Structurezi textele pe idei.
Incearca sa citesti si din carte si din caiet.
Funda?happy

| andreeagabriela a răspuns:

Nu vreau sa imi bat joc de tine crede-ma dar eu de un timp iau memo...nu,,memo plus,, sa nu iti iei dala ala ale prea multe reactii alergice.si e scump vreo 50 de lei iar,, memo,, simplu este din plante naturale si e mai ieftin 20 lei.si e chiar destul de eficient adica am luat in teza la mate 9:X:X:X:X eu iti dau un sfat ...bafta la invatat.winking si eu trebuie sa invata sunt in ultimul an de gimnaziu asa ca si eu am emotii.big grin

| Anxx a răspuns:

Eu cel mai repede invat cand vorbesc cu voce tare.big grin de obicei imi fac o schema logica care sa ma ajute sa invat mai repede, iar daca nu reusesc sa retin un cuvant mai dificil incerc sa-l aseman cu un anumit lucru si-mi vine usor big grin.

Spor la invatat big grin :*

Răspuns utilizator avertizat