| Waste a întrebat:

Nu credeam ca o sa pun o intrebare despre chestii personale pe un site, dar niste anonimi imi pot fi mai utili decat niste cunostinte. Luna trecuta, am fost la Deep Purple cu o fata din Timisoara pe care o cunosteam de 1 an, dar nu ne intalnisem decat la Ost. Imi placuse de ea de la inceput, atat fizic, cat si ca personalitate/caracter. Nu credeam ca fata fiind, o sa-mi placa de o alta fata, o sa o vreau fizic. Dupa fest, tot timpul m-am gandit la ea. Nu am mai vorbit de atunci. Sunt stanjenita, desi nu stie nimic. Mi-a povestit acum cateva luni de fata de care ii place, dar atunci nu am avut niciun fel de disconfort. Acum ma gandesc numai la asta. Am distrus lucruri, am plans, dar nu am indraznit sa o sun sau sa-i trimit vreun mesaj. Acum 3 sau 4 zile, am cedat. M-am dus la psiholog. Stiam ca trebuie sa ma ajut singura, dar cineva cu o parere obiectiva era nu ultima solutie, dar printre ultimele. M-a trimis la o sectie de psihiatrie, unde am aflat ca sufar de depresie medie. Am luat antidepresivele, dar nu au ajuns niciodata in gura mea. Peste doua saptamani, trebuie sa ne intalnim la Iron Maiden. Nu stiu ce sa fac. Nu stiu. Am tot batut apropouri, i-am mai zis cate-un ‘’ lasa-ma sa te musc, Ioana ‘’ in gluma. Nu stiu cat e atractie si cat nu. Nici nu stiu daca o iubesc. Nu stiu daca are rost sa-i spun, pentru ca ei ii place de o fata de la un alt liceu de la ea din oras. Respectiva nu stie. Multumesc.

5 răspunsuri:
| Prunela a răspuns:

Fiind o fiinta sfatoasa cred ca te pot ajuta, imi poti da id-ul te rog?

| Waste explică (pentru Prunela):

Raspunde aici, te rog. Nu dau id-ul. Daca vrei, putem vorbim si in pm aici. Acum nici nu stiu ce sa vreau. Cred ca am pus-o mai mult ca pe o confesiune. Daca ai o parere, spune-o. Sunt dispusa sa ascult si parerea vanzatoarei din Zorilor. Sunt disperata si obsedata si neghioaba. Si chiar vreau sa am o idee clara la Iron pe 24.

| Prunela a răspuns (pentru Waste):

Si eu-s din Cluj. Poate te cunosc laughing

| Prunela a răspuns (pentru Waste):

Si ca sa raspund la intrebare.Eu zic sa astepti o vreme sa-ti dai seama ce vrei sa faci si dupa sa-i spui. Aproape cu aceeasi problema imi fac si eu zile negre.

| neutrino a răspuns:

Eu sper ca, din plictiseala, ai dorit sa faci o gluma, sa vezi reactia oamenilor. Totusi, eu incerc sa-ti raspund. Daca ajutorul medical l-ai refuzat, este clar ca ai o mare problema. Aceasta este strict problema ta, faci ce doresti cu propria viata. Tot la fel este si orientarea ta sexuala dar, nu deranja si nu pune si pe altii in situatii neplacute numai de dragul amorului tau propriu. Indiferent de orientarile tale de toate felurile, regulile raman aceleasi : doresti repect, respecta-i tu in primul rand pe cei din jurul tau. Ce facem fiecare in dormitor si cum o facem, tine de intimitatea fiecaruia.