| lavinia052 a întrebat:

Nu inteleg de ce sunt asa mai ciudata si diferita de restul. Pur si simplu la scoala nu am cu cine sta, sunt integrata intr-un grupulet sa ii spun asa cu cateva fete, dar parca nu ma simt parte din grup, nu e vorba ca ma exclud sau asa dar pur si simplu parca lipseste ceva si in rest nu vorbesc cu nimeni. Si nu sunt a9A pentru cine spune ca poate abia acum am inceput liceul.

6 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nici noi.

| lavinia052 explică (pentru Hyperion7):

Cel mai bun raspuns smr?

| Hyperion7 a răspuns (pentru lavinia052):

Mă bucur că măcar acum ai observatbig grin

| lavinia052 explică (pentru Hyperion7):

Cum sa nu laughing

| sammie a răspuns:

E normal! Poate esti mai introvertita! Incearca doar sa te bagi in seama si sa le saluti, sa le zambesti sa schimbi una-doua vorbe cu ele si atat! Incearca sa accepti ideea ca nu toti suntem la fel si unii sunt mai distantati fata de lume, unii mai apropiati si le place intre oameni. Fii tu insuti si accepta ca asa suntem noi! Nu poti sa faci nimic, daca vei incerca sa fi cine nu esti atunci te vei simti prost.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Ti-am mai zis sa vorbesti cu lumea despre orice, recomandat ar fi sa fie despre contextul in care va aflati. Sa-ti dau un exemplu: Intri in clasa, ce faci?, dai buna ziua colegilor, apoi te duci la grupuletul tau de fete si le intrebi ce mai fac si daca sunt pregatite de scoala. De acolo, conversatia va merge de la sine.