| VladCosmin007 a întrebat:

Nu ma iubeste, nu vrea sa fie cu mine, dar totusi este geloasa pe alte fete cu care vorbesc. Deci, daca nu ma iubeste, de ce e geloasa?

Răspuns Câştigător
| UnCorpSanatos a răspuns:

Cel mai probabil te place daca reactioneaza asa. Te iubeste este mult spus, dar se afla pe acest drum. Gelozia si posesivitatea sunt sentimente care se nasc din dragoste si afectiune. Continua sa te comporti liber daca ea nu recunoaste. Poate e vorba doar de o posesivitate prieteneasca, la fel cum tie nu-ti place sa iti vezi prietenul ca merge in pauza cu alt baiat si pe tine nu te cheama. Dar atentie, sa nu o faci dinadins, doar ca sa o testezi, va observa. Comporta-te natural si incearca sa "ignori" semenele ei de gelozie. In acest fel va ajunge foarte repede sa-ti spuna daca simte ceva mai mult. Te salut si succes!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E posesiva si nu-i convine sa mai apara si alte. Ori te place dar nu vrea sa recunoasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imatura. Cineva normal la cap nu ar mai da 2 bani pe faptul ca iesi tu cu cineva sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Fetele nu apreciaza tipi carora le joaca ochii in stanga si in dreapta dupa oricare" Hai sa fim seriosi. Fetelor nu le place nici atunci cand le fuge ochii dupa altele si nu doar dupa poponeata lor. Competitia e mare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce moda mai e si acum sa isi sterga lumea aiurea raspunsurile laughing.

| VladCosmin007 explică (pentru anonim_4396):

Nu ti.am sters nici-un raspuns. Si nu are legatura ca nu da 2 bani pe mine pemteu ca eu sunt singurul ei prieten adevarat.

| VladCosmin007 explică (pentru anonim_4396):

Tocmai ca atunci cand stateam cu ea gen, nu aveam treaba cu alte fete, iar acum ca a vazut ca m-am schimbat, a inceput sa fie geloasa pentru ca ea nu ma vazuse cu alte fete

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladCosmin007):

Nu la tine ma refeream Cosmine. Alt user a postat inaintea mea si eu i-am spus ceva. Pe "neve"si-a sters raspunsul. Si-a dat seama cat idiotesc era.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gelozia n-are nici o treaba cu iubirea. Sunt separate.

| Iyulia3712 a răspuns:

E vorba despre orgoliu. Pur orgoliu. Nu vrea ca alte fete sa te aiba, pentru ca te-a avut ea. Prefera sa te tii tu dupa fusta ei, chiar daca nu te mai place, ca sa se simta in control, sa se simta importanta, adorata.