| Crinutzaaa a întrebat:

Buna dragilor, thinking cum sa incep deci sunt geloasa sau deranjata de faptul ca fostul vorbeste cu niste fete doar ca "amici" nu combinatii, ( el ma iubeste si vrea sa ne impacam) cel putin asa zice el si cam insista..insa eu il tot aman, imi place de un alt un baiat care mi-a zis ca nu sunt genul lui dar ma cam tras la raspundere ca m`am intalnit cu fostul la un suc. nici nu mai stiu ce sa inteleg. m`as impaca cu fostul dar fizicul lui nu imi place si simt ca nu ma mai pot culca cu el si el mi-a zis ca "ce rost are sa ne impacam daca nu vrei sa te culci cu mine, ca sa fi cu mine si sa mergi la altu", nu merg la altu dar nici nu el nu ma mai pot culca nu ma atrage, insa imi place sa vorbesc cu el la tel si vorbim foarte mult. un timp dupa ce ne-am despartit eu am fost foarte rece cu el si hotarata sa o terminam de tot dar am tot vorbit asa ca amici si el tot insista si na, dar nu simt nimic pentru el cel putin asa cred.straight face. si tot timpul sunt cu gandul la celalalt baiat sad sunt trista si nu am chef de nimic doar cu el as vrea sa fiu.( ps: este prieten mai indepartat cu fostul). Va rog un sfat ceva, si fara mistouri! :*

Răspuns Câştigător
| aaalexutza a răspuns:

Draga mea. daca tu nu simti nimic pentru fostul vorbestei mai rece pentru ca daca o sa vb mult la tel o sa iesit la suc el o sa creada ca are sanse si tot o sa te sacaie si o sa pierzi timp in care poti sa il cuceresati pe cel care il placi.O convorbire seriosa si dura cu fostul ar fi rezolvarea problemelor. Succes :* funda? :d

| Crinutzaaa explică (pentru aaalexutza):

Pai el deja isi face sperante sad si ma tot intreaba daca suntem impacati si eu ca pretext ii spun ca nu pana nu termina cu "amicele" lui, pentru ca pe el il tot suna ba una ba alta si el nu le zice ba lasati-ma in pace. si na. si dupa ce ne-am despartit am vorbit foarte urat cu el si i-am zis ca regret ca l`am cunoscut si din astea am patit multe cu el sad.dar na..eu nnu vreau sa ma impac cu el. mie mi bine sa vb q elhee hee dar lui nu`i convine doar asa. i-am zis de mai multe ori ca sa ramanem doar prieteni. dar nah

| SentimentalConsil a răspuns (pentru aaalexutza):

Englezoaic, daca e sa continuie asa din pat in pat o sa deprinda cu un viciu tare nashparliu, gandeste-te ca dependenta de sex e ca si ce de droguri, dar ce-mi bat eu capul cu tine daca zici ca ai stat in Anglia unde toata lumea stie ce prapad e

| Crinutzaaa explică (pentru SentimentalConsil):

Hei, nu "umblu" din pat in pat. era vb doar ce ma fac daca ma impac cu el pentru ca nu mi`l place in pat si nu ma pot culca cu el.

11 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Esti geloasa pe fostul.el vrea sa se impace dar tu il tii pe tusa ca sa vezi daca iti iese cu altul thinking *** logic

| Crinutzaaa explică (pentru Silviu591):

hee hee pai da. l`am tinut pe "tusa" sa vad daca imi iese cu astalalt dar asta nu stie ce vrea de la viata

| Crinutzaaa explică:

Multumesc mult pentru sfaturi:*, dar tot nu stiu ce sa fac sad cu fostul daca ma impac nu pot sa ma culc cu el, ma gandesc tot timpul la celalaltsad. ieri am vb cu el putin prin sms "adica cu celalalt" si mi-a zis ca are prietena dar nu e adevarat el e mai timid nu l-am vazut niciodata cu o fata chiar daca "umbla cu cei mai `bazati` baieti de aici". ne-am intalnit odata si sa purtat frumos si cand m-a dus acasa i-am zis sa ma pupe de noapte buna si m-a pupat pe obraz si pe buze, peste o saptamana imi zice ca nu sunt genul lui, dupa aia ma ia la intrebari ce am cautat cu fostul la suc, si dupa aia imi zice ca are prietena straight face dar asta nu cred. ce sa fac cum sa il fac sa ma bage in seama?straight facesad

| Annim a răspuns:

Relatii bazate pe sex? pentru ce? ti-a mai ramas oare ceva in cap din relatiile precedente despre ce este iubirea? Nu-i judeca aspectul fizic nu toti sintem perfecti ca cei din HOLLYWOOD. Daca esti geloasa il mai iubesti, sau pur si simplu simti ca ti-ai pierdut valoarea, daca ti-a mai ramas sentimente pentru el pune-i principii : NO SEX JUST LOVE, nu va fi de acord zii Asta la vista baiete. Daca nu-l placi cunoaste-lmai bine pe celalalt sunt sigur fara prieten nu vei ramine (odata ce te alinti cu aspectul fizic si dostul vrea sex de la tine)

| SentimentalConsil a răspuns:

De la cap si d la inceput, faci mare greseala ca tu te culci cu cineva doar daca acel cineva arata bine la fizic, vorbind cu el la telefon ai dai mari sperante de reinoirea relatiei,ai grija ca daca alergi dupa doi ramai cu noi (cei virtuali )asa ca trebuie sa vb cu cel care te-a trasa la raspundere, de ce i-a pasat lui faptul ca te-ai intalnit cu fostul? nu poti sa-l intrebi, bai asta, ori cu mine ori fara mine, si ca raspuns la intrebarea ta despre orgasm, ai vazut atunci cand te trece pipilica si te abtii din anumite motive iar cand, in sfarsit, te descarci simti niste fiori in tot corpul, pe sira spinarii care se duc la cap? asa e si cu orgasmul numai ca e de 10 ori mai accentuat

| Crinutzaaa explică (pentru SentimentalConsil):

Nu ma culc cu cineva doar daca arata bine la fizic, adica conteaza si aia si nu stiu nu-l pot atinge mie asa nu stiu cum..nu imi place..si in plus nu imi place cum e in patlaughing

| SentimentalConsil a răspuns (pentru Crinutzaaa):

daca tie iti place stilul tau nu ai decat sa te folosesti de el dar gandeste-te ca o sa vina timpul ca sa te mariti, o sa-ti intemeiezi o familie, ce te faci atunci? nu zic ca nu e bine ce faci tu dar nu pune sentiment

| frikk a răspuns:

Ai luat decizia corecta de a nu te culca cu el.Mereu iti doresc sa fi cu persoana care crezi tu ca o placi, nu sta cu cineva doar ca iti place a conversa asta nu este iubire ci simpla simpatie.Lupata pentru persoana care o iubestiwinkingsucces.