| ItsMatrix a întrebat:

Nu mai pot disper!
Deja sunt aproape plin de cosuri pe spate si nu stiu ce sa ma mai fac!
Ce imi propuneti? Am incercat destule.
Ma gandeam ca macar pe cand merg la stard sa arat si eu bine, pentru ca am un corp destul de invidiat.

5 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Mergi la un dermatolog sau la farmacie spune exact ce ai si cu siguranta iti vor da ceva

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cateva ore de bronz si o baie in apa sarata

| pietrean a răspuns:

Probabil,esti plin de cosuri,din cauza transpiratiei abundente. Porii pielii fiind deschisi, praful din atmosfera impreuna cu umezeala transpiratiei, fac sa se dezvolte microbii, facand mici pustule cu puroi. Dusuri cat mai dese, folosind un sapun antimicrobian, cred ca iti va face bine.Bea cat mai multre lichide(apa cu lamaie,sucuri naturale,ceaiuri)pentru eliminarea toxinelor,evita carnea,grasimea(unt, ulei la prajit), mezelurile, inghetata prea multa(si asta are grasime), mananca fructe si legume cat mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută la farmacie o cremă.

| Alezuza a răspuns:

Cu creme nu o sa mearga iti garantez. Uite cateva sfaturi care sigur o sa mearga:
-Taie o felie dintr-un cartof crud alb şi lipeste-o de zonele cele mai afectate. Daca este lasat sa actioneze timp de 5-10 minute, cartoful reduce şi inflamatia provocata de cosuri.
-Sucul obtinut dintr-un castravete proaspat are un efect puternic pentru calmarea acneei.Se tine intins pe spate timp de 15 minute, apoi se indepartează cu apa calduta
-Un galbenus de ou, batut bine se lasa se usuce si spala-ti spatele dupa 10 minute cu apa calduta. Repetat zilnic timp de o saptamana, acest tratament poate avea efecte excelente.