| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai pot plang mama ma jeneasa ma intimideaza imi spune tot felul de chestii jenante si i-am zis sa inceteze si ma ia in gluma nu mai pot incerc sa ii spun si nu merge va rog nu mai pot o sa ma arunc de la 2metri o sa fug de acasa nu stiu ce sa fac sunt disperata va rog raspundeti chiar daca nu stiti dati-mi un sfat ca nu e greu va rog simt ca m-a luat dracu nu mai stiu ce sa fac! funda jur

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atunci i-au de mână și mergi cu ea la o consiliere psihologică, are probleme dacă gândește așa.
Oare nu știe de perioada de pubertate, de schimbările care au loc la nivel fizic dar și psihic? A uitat? Nu s-a născut direct femeie, a trecut prin etapele vieții, ca noi toți.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce fel de chestii jenante? Ce discuții aprinse aveți voi două?
Fii mai clară!
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Buna!

Pai m-a chemat la etaj si mi-a zis... daca vede un cos pe fata mea ma jeneaza este oribil nu mai stiu ce sa fac aseara am plecat din camera mea plangand ma simt jenata ma simt abuzata ma simt oribil

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Atunci i-au de mână și mergi cu ea la o consiliere psihologică, are probleme dacă gândește așa.
Oare nu știe de perioada de pubertate, de schimbările care au loc la nivel fizic dar și psihic? A uitat? Nu s-a născut direct femeie, a trecut prin etapele vieții, ca noi toți.
Pa, pa.

| Danyelusha a răspuns:

Atata-i ca tu chiar nu glumesti, incearca sa ii explici cu seriozitate lucrul asa, iar daca nu inelege ai putea si sa plangi si sa ridici tonul un pic. Sau ai putea sa ii spui tatalui tau (chiar daca iti e rusine, cineva ar trebui sa ii explice asta mamei tale) sa ii explice lucrul asta. Sau daca nu poti sa ii spui tatalui tau, spune-i unei prietene de a mamei tale. Poate ea o saii explice si ayunci ei o sa i se faca rusine si nu o sa te mai jigneasca.
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| MadaTeIntreaba a răspuns:

Sa stii ca si mama mea face la fel.
Si eu eram la fel de disperata dar m-am linistit.Ar trebui sa fugi de acasa la o prietena dar daca incepe sa te caute mergi acasa si ii zici ca daca mai face asta vei pleca iar si pentru totdeauna!