| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport, imi vine sa mor.Azi m-am trezit din somn nervoasa, m-am certat cu mama, cu tata.Cand am intrat pe mess m-au intrebare niste colege daca vreau sa merg cu ele la circ.Eu nu aveam chef de nimeni si nimic le-am zis NU. Ele s-au suparat pe mine si au zis ca nu mai vorbesc cu mine(de fapt una din ele a zis asta)apoi le-am zis ca merg si cand l-am intrebat pe tata daca ma lasa a zis ca nu fiindca ma intorc tarziu acasa.Nu m-am dus. I-am cerut scuze colegei fiindca nu merg si am mai vorbit noi vreo ora si bate cineva la usa.Erau 2 prietene care ma chemau in parc.Nici la ele nu am acceptat prima data dar apoi m-au convin.Am fost in parc, dar in drum spre parc ele m-au vazut dar eu nu.Cand am ajuns acasa intru pe mess si mi-a zis o colega ca nu mai am ce vorbi cu ea si cu inca 3 fete.Eu am intrebat-o de ce si mi-a zis ca ea mi-a facut cu mana si eu nu i-am facut ei cu mana, ca am mers cu prietenele mele si cu ele nu am mers.Deci vreau sa imi dati niste sfaturi cum sa ma impac cu ele. Mie nu mi-a convenit ca s-au suparat pe mine fiindca nu ma obliga ele sa merg cu ele unde vor.Si sa se gandeasca si ele ca uneori mi-am lasat prietenele pentru ele ca sa merg unde vor ele...nu mai suport...plang si acum scriindcryingcryingcryingacum am aflat ca de fapt a mintit ca celelalte colege sunt suparate pe mine.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Explica-le cum au stat lucrurile, cand ele se vor mai linisti. Iar daca vor continua sa se poarte la fel, inseamna ca nu sunt demne sa fie prietenele tale. Priveste partea buna a lucrurilor, te vei descotorosi de niste oameni care n-au ce cauta in viata ta. Este foarte greu sa fii adolescent, vor mai fi multe momente dificile. Eventual, pentru urmatorii cativa ani leaga-te de frigider laughing (nu vei muri de foame, dar nici n-o sa-ti faci rau singura).winking Glumeam.
Fi puternica si gaseste-ti o ocupatie care sa-ti capteze toata atentia. Eu de exemplu am supravietuit adolescentei cu ajutorul dansului (am facut parte dintr-o trupa de dans modern si am fost foarte buni prieteni (toti cei din trupa), ne-am consolat si ne-am sustinut reciproc... a fost o pereoada frumoasa). Gaseste-ti ceva ce-ti place cu adevarat! happy
Bafta, scumpo!winking

| pitikaaaa a răspuns:

Mda nu stiu ce sa zk.:-s
si eu ma ma cert cu mama si cu tata(si inca rau de tot)
aa si cat despre prietenele care s`au suparat ca nu ai mers la circ cu ele... zile adevarul(ca te-a certat cu ai tai si ca nu te`au lasat la circ, c ck ai fi ajuns prea tarziu)si daca te intreaba dc te`au lasat ai ta afara si dc nu te`au lasat la circ, spune-le ca nu stii asta doar parntii tai o pot stii. S cat despre faza cu fakutul cu manawinkingzi ca nu ai vazut-o si daca t zice ca te utai nspre ea zi ca nu te uitai nspre ea ci te uitai la altceva.si.eu stiu poate va intelege si orkum o sa va impacat findca sunteti colege(din cate am inteles) si.nu prea aveti cum sa stati certate find si n aceias` cls
na sper ca a nteles ce am vrut sa spun si sper sa te mpaci cu ele:*

| yanny`s a răspuns:

Daca ti-ar fi fost prietene adevarate ti-ar fi demonstrat astea.cauta`ti prietene care te intelg si care merita. si linisteste-te, gandeste-te catoate astea te fac mai puternica:*:*:*
te pup:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum am aflat de la celelalte colege ca de fapt nu sunt suparate pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Paithinking din cate am inteles, primele fete te-au mintit spunand ca ele sunt suparate pe tine dar de fapt nu sunt thinking Parerea mea este ca ar trebui sa vb cu fetele astea si sa le spui ce ne-ai spus noua ca u nu esti obligata sa faci ceva ce nu vrei numai ca celorlanti sa le fie bine si sa fie multumiti.Parerea meahappy acum nah bafta :* si nu mai plange:* nu inteleg ce s. a intamplat azi da mai toata lumea vad ca s. a suparat, a plans etcstraight face si eu am plans azi mult si m.am taiat si la mana pentru ca am vrut sa sparg o vaza sa imi treaca nerviibig grin