| byaaaa a întrebat:

Voi fi directabig grin!
Una dintre prietenele mele (Victo) m-am invitat sa merg cu ea si sora ei la o cabana unde vor fi mai multe persoane.Iniatial am zis ca merg apoi parintii nu mi-au mai dat voie. In cele din urma in seara in care trebuia sa merg la cabana am mers la cea mai buna prietena a mea si am dormit la ea.Totul a fost ff frumos etc:X:X... Dar Victo a aflat si s-a suparat pe mine si mi-a reprosat ca am dezamagit-o. I-am explicat cum au stat lucruriele (Ca parintii nu mi-au dat voie si ca nu a fost decizia mea sa nu merg), mi-am cerut scuze si cand am intrebat-o daca mai e suparata pe mine a zis ca nu.

Dar eu simt ca inca mai e suparata.Pe mess nu raspunde si de m-a sunat nu ma mai sunat si nici la msj nu mi-a raspuns. Ce sa fac?straight face

4 răspunsuri:
| browneyes99 a răspuns:

Buna!
Pai cel mai mult greseste ea.Atata timp cat parintii decid ceva, nu poti trece peste cuvantul lor.Atata timp cat ea nu a invatat asta, eu zic sa o lasi sa vina ea sa vorbeasca cu tine.Tu nu ai de ce sa iti ceri scuze.Ea are de ce sa isi ceara scuze.Se mai intampla sa nu poti fi prezent undeva, si fiecare lucru are o explicatie.Tu i-ai explicat de ce nu poti sa vi, ce era sa faci mai mult de atat.Bine poate ai si tu un pic, dar foarte putin din vina fiindca ai lasat-o sa isi faca sperante ca vei veni, si pe urma ai lasat-o pracitc"cu ochii in soare".
Eu zic sa astepti sa isi ceara ea scuze, fiindca ea a gresit cel mai mult.Asa ceva nu se face.E urat! Las'o sa isi cearca scuze, iar pana atunci, nu ii mai trimite mesaje si nu o mai suna.winking

Sper ca te-am ajutat!big grinFunda?happy

| Dєєค a răspuns:

Eu zic sa o mai lasi cateva zile ca sa ii treaca supararea si sa isi dea seama ca tu chiar nu ai avut cum sa decizi. Sper sa inteleaga. :*

| Emmyy2405 a răspuns:

Verifica programul parintilor tai si vezi o seara in care nu sunt ei acasa... o inviti pe prietena ta la tine...iei eventual un film bun de groaza sau eu stiu, ceva de prietenie, poate ii trece.In mare parte depinde si ce va place sa faceti voi in timpul liber.

| Magdallena a răspuns:

Pai intr'o situatie asemanatoare am fost si eu'...ea era suparata pe mine ca nu am putut merge cu ea la o party dar mai mei nu m'au lasat pe mess nu raspundea nici la tel asa ca am ignorat'o si eu...au trecut 3 zile si in a 4 zi ma suna si imi spune ca ii pare ff rau sa o iert deci eu am ignorat'o si s-a intors ea la mine sper ca te'am ajutat