| LindaMonik a întrebat:

Nu mi-a mai venit menstuatia de 3 luni, asta ar fi trebuit sa fie a 3 a oara cand imi vine. Exista ceva naturist ce as putea lua pentru reglare? (Am 13 ani )

5 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Daca ai intretinut relatii sexuale tot ce este posibil sa fii ramas insarcinata dar daca nu iti recomand sa mergi la un ginecolog si sa-ti recomande el ceva.

| Lavii007 a răspuns:

Nu lua nimic, s-ar putea sa se deregleze mai tare decat sa te ajute. E normal la varsta ta sa fie asa, cu timpul se va regla.

| Onixuţa a răspuns:

Bună.
Am 14 ani jumătate şi nu îmi vine regulat. laughing Important e să-ţi vină. Se va regla cu timpul. N-ai ce să iei naturist nimic. Doar pastile prescrise de ginecolog.
Te sfătuiesc să mai aştepţi, nu lua nimic de capul tău.
Paa:*

| LindaMonik explică (pentru Onixuţa):

O fi important sa imi vina, dar daca nu imi vine...
Si nu iau nimic. happy
Multumesc oricum. :*

| GabriellaGabbi a răspuns:

Hei. Nu trebuie sa te panichezi. Esti încă in dezvoltare, iar acesta iti va întârzia, poate câteva luni nu iti va mai veni. Nu trebuie sa iei pastile sau tratamente naturiste pentru a-l regla, se va remedia de la sine. Funda?! happy