| tweety_8071 a întrebat:

Nu stiu ce sa inteleg din comportamentu unui coleg...Intr-o zi m-a luat in brate si mi-a zis ca sunt frumoasa (eram doar noi 2), odata mi-a luat apararea in fata baietilor care faceau misto x(...acum de la un timp se poarta urat cu mine si se leaga de mine cand e cu baietii doar ca sa se dea tare.ma enerveaza si i-am zis asta.nu stiu ce-i cu el. o colega zicea ca ma place... mie sincer mi se pare dragut. dar ce sa mai cred despre comportamentu lui?sad

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Chiar daca te place si-a ales cea mai proasta metoda de a-ti atrage atentiaraised eyebrows
Normal cand atunci cand e cu baietii se justifica oarecum comportamentul lui pentru ca adera la spiritul de turmalaughing
Dar daca el nu stie sa te respecte si sa ii puna pe "baieti" pe primul loc e cam nasol.Isi permite gesturi tandre numai cand stie ca e singur cu tine, ferit de privirile altora ceea ce ridica mari semne de intrebari. Poate ca el are deja prietena si e un fel de Casanovahee hee
Cauta-ti un baiat care sa te iubeasca si sa te respecte pentru ce esti si nu pentru cine pari a fihee hee

| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca te place, asa facea si prietenul meu mai demult, de fata cu altii facea pe smecherul, iar cand eram singuri nu stia cum sa vorbeasca mai frumos, el vrea sa para de fata cu ceilalti ca nu ii pasa si ca nu il face pe el o fata, vrea sa se arate indiferent, dar nu cred ca e asa, su cel putin asa cred. Oricum ar fi comportamentul lui nu e unul laudabil, asadar eu zic sa il ignori macar o perioada, fi indiferenta sa vezi daca chiar te place, el nu trebuie sa se paorte urat cu tine indiferent de situatie, e normal ca se leaga de tine ca sunt ceialti de fata, dar meriti respect si daca nu ti-l ofera, lasa-l, nu il mai baga in seama, mai sunt baieti!

| elena a răspuns:

Un micut Don Juan, un micut cuceritor de inimi, un micut golanas...cauta-ti un prieten din afara scolii si macar mai mare cu 2 sau 3 ani decat tine... vorbele zboara, la fel ca si gesturile care ti se par frumoase, se sterg, nimic nu conteaza decat o prietenie adevara bazata pe sentimente la fel de adevarate. Cum iti vei da seama? Inima este cea care isi va accelera ritmul o data, de doua ori cu o mica senzatie de lesin, sigur va fi un inceput de iubire, nu crezi?!

| Butsilee a răspuns:

Poate le e rusine de baitetii thinking cine stie ce vorbesc ei de tine thinking si rad de el daca vrea sa fie cu tine(eu asa gandesc) straight face Si pe la spatele lor se poarta frumos cu tine(am mai intalnit cazuri din astea si persoane din astea) straight face Ai face mai bine sa il intrebi daca vrea sa fie cu tine sau nu thinking Si daca tot nu nu straight face o sa te porti si tu asa cu el thinking

| bluesky a răspuns:

Te place, dar ca nu vrea sa iti arate asta in fata prietenilor lui, de asta te-a luat in brate cand ati fost singuri. Tu il cunosti mai bine, daca e un dur etc, atunci poate a zis asa numa, la vrajeala. Tu sti mai bine!winking

| Alexandra_1264 a răspuns:

Ai pus intrebarea si ti-ai dat singura raspunsulhee heeuite aici : "se leaga de mine cand e cu baietii doar ca sa se dea tare"
Te place dar fiecare are felul sau de a arata astatongue

| kanajambe a răspuns:

La inceput poate te-a placut, adica mai mult de 50%sunt sigura, niciun baiat nu ar apara o fata cu riscul de a aparea el prost in fata altora (pentru ca ar parea'distrus'). Poate te gandesti ca te-a aparat doar sa faca misto, dar niciun baiat nu ar lua apararea unei fete indiferente lui.ar avea si alte motive sa faca misto dar asta sigur nu e o dovada ca a facut misto, ci din contra, eu spun ca are un sentiment destul de puternic pentru tine(sau avea).
Revenim la a2a situatie, probabil a intervenit gura lumii si el tine cont de asta.multi oameni tin cont de gura lumii si nu de sentimentele lor, incearca sa vorbesti cu el si sa-l intrebi de ce s-a schimbat, daca a glumit la inceput luandu-ti apararea si fii foarte serioasa, sa primesti un raspuns serios. Sper ca te -am ajutat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-i de ce face asa? ca sae se dea mare? sau ce vrea sa arate? daca nu iti raspune incepe si il ignori si ai sa vezi cam isi reface comportamentul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... te placebig grinFii sigura de asta. Dar baietii cred ca daca isi arata "simpatia"fata de fete va fi considerat un semn de slabiciune.