| Deliaelena97 a întrebat:

Nu stiu ce tip de ten am.In zona T este gras iar in rest normal. Ce tip de ten este? As putea aplica o masca sau ceva sa nu mai fie asa de gras in zona T.Voi ce folositi? Sunt adolescenta daca ajuta cu ceva.

3 răspunsuri:
| DomnishoaraTPU a răspuns:

Salut!
Ai tenul mixt!
Daca zona T este grasa iar restul normala sau uscata atunci ai ten mixt.
Foloseste produse cosmetice pe baza de aloe vera si laptisor de matca, gel sau lapte demachiant si creme special tipului tau de ten.Ca sa usuci zonele grase poti folosi masti pe baza de lamaie si oua proaspete. Uite aici:
Mananca sanatos, fructe, legume paine neagra si lactate si peste.
Mergi si la dermatolog si la sala
Asa o sa ai un ten sanatos.
Cu bine!
kiss

| DomnishoaraTPU a răspuns (pentru DomnishoaraTPU):

Scuze ca nu am putut da un link.
Uite aici

| DomnishoaraTPU a răspuns (pentru DomnishoaraTPU):

Uite ca am putut da acum.
Cu bine! happy