| JustSimple a întrebat:

Nu vreau ca cineva sa stie ca am cont pe facebook desi acea persoana are facebook si exista o cale care sa ma feresc de acea persoana? funda urgent daca stie acea persoana ca am cont m-ar omori

Răspuns Câştigător
| DyaElla a răspuns:

Contul meu/setari confidentialitate, acolo bifezi "Doar prietenii"

AJA big grin

6 răspunsuri:
| litlledolleioanna a răspuns:

Iti pui profil privat. o poza de profil in care sa nu te recunoasca si pui alt nume nu cel adevarat si sa nu aveti prieteni pe fb in comun si in felul asta nu o sa-si dea seama ca esti tu

| JustSimple explică (pentru litlledolleioanna):

Cum imi pun? te rog ajuta-ma

| litlledolleioanna a răspuns (pentru JustSimple):

trebuie sa intri la private configuration daca il ai in engleza si acolo iti apare profilul tau si in dreapta o sageata in care tu apesi si alegi cine doresti tu sa vada acel lucru de ex daca iti pui varsta ta daca vrei sa vada numai prietenii selectezi acolo friends. si tot asa

| DyaElla a răspuns:

Nu trebuie sa ai niciun prieten comun cu ea... sau ti-l stergi.
Daca te vede in lista de prieteni a unei persoane?
Mai bine il stergi si daca vrei sa ai un cont poti sa iti faci altul, dupa un id pe care nu ti-l stie si sa ai nume necunoscut, fara poze cu tine...
By3 wave

| JustSimple explică (pentru DyaElla):

@DyaTH cum pot sa-mi pun cont priva in care sa nu-mi vada nici informatii nici poze? te rog zi-mi iti dau funda

| kariny06 a răspuns:

FACEBOOK - Profil privat. Intra aici http://www.facebook.com/settings/?tab=privacy da click pe PERSONALIZAT ->si aici la Vizibil pentru alege ->Prieteni ->click pe -> salveaza setarea Enjoy! Ai profil Privat! (doar prietenii iti pot vedea profilul)