| andreea49 a întrebat:

O esarfa alba mi s-a patat din cauza parfumului. Cum scot pata?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tine esarfa in apa calduta si Ace cam o ora

| andrei1237 a răspuns:

Da cu putin clor sau spalo din nou.

| HaHaGirl a răspuns:

Nu folosi clor daca e din matase se arde si arata urat, foloseste fixativ, asta daca e parfum din ala ieftin de 100 de lei, daca e esenta aia facut direct din plantele alea care miros frumos e cam greu sa scoti o pata, am patit si eu cu o rochie si am dus-o la spalatorie si mi-a scos pata si rochia era tot alba deci sigur ti-o scoate, dar vezi sa nu o lasi asa in caz ca vrei s-o mai porti pentru ca s-ar putea sa fie esenta si aia daca o lasi mult timp pe haine se ingalbeneste depinde de material dar in general matasea si dantela sunt cele mai greu de curatat, succes! happy

| SashaS a răspuns:

Nu cred ca are cum sa se pateze din cauza parfumului. Mie cel putin nu mi s-a intamplat pana acum.
Da-o cu putin clor sau cand o porti poart-o pe partea nepatata!
Bafta!