| a întrebat:

Urgent!
M-am apucat sa-mi fac unghiile si am uitat sa pun pe masa o revista, am patat fata de masa de oja rosie.(fata de masa era alba).
Cum scot pata?

10 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Incearca cu acetona pe fata de masa, sa inmoi putin si incearca sa indepartezi oja, pe urma poti spala normal, eventual poti folosi si vanish.

| blackcat99 a răspuns:

Toarna acetona peste si lasa macar 3 minute. Apoi spal-o bine.

| alexalexa2000 a răspuns (pentru blackcat99):

Se întinde și mai rău!:d

| blackcat99 a răspuns (pentru alexalexa2000):

Se intinde, dar daca se spala imediat dupa, iese. Am patit-o si eu si am scos pata.

| わたなべ久美子 a răspuns:

Inceraca cu acetona, sau sunt la Carrfour solutii pentru indepartarea petelor dificile, mergi si intreaba ca cu acetona s-ar putea intinde.Bafta!

| aleexx26 a răspuns:

VANISSHHHHH! REPEDE! pui e pata si lasi la inmuiat! mult! si pe urma o inmoi si in detergent si le lasi acolo sa isi faca efectul pe urma clatesti si freci vezi daca s-a dus, daca nu, mai faci acelasi lucru pana iese,. ca iese eu am scos pata de oja de pe covor si devopsea de pe maieu. succes

| mihaela456 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie pune acetona si las-o 10 minute pata o sa dispara

| yanyplay a răspuns:

Cu vanish incearca! Daca nu iese ARDEO

| Toculet a răspuns:

Clor sau vanish..si apoi o bagi la aprethappyCa se ia...aceeasi faza am facut si eu:*

| Adelina20000 a răspuns:

Acetona...toarno repede pe pate si las-o 5-6 minute dupa care o speli foarte foarte bine!