| deadman a întrebat:

O fata de la alta clasa este tachimata de catre colegii ei spunandu-i ca ea ma place, chiar daca nu este asa (am vorbit cu ea). De ieri, cand trec pe langa clasa ei cativa dintre ei incep sa strige dupa mine spunandu-mi sa ma duc sa o pup sau sa intru in clasa dupa ea si chestii de-astea si a inceput sa devina cam enervant. Ce sa le spun ca sa le inchid gura?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Opreste-te si spune-le ca tu esti indragostit de fapt de o alta fata ar fi bine sa fie printre cele din grup.Si ca dovada doresti sa o saruti acolo de fata cu ei, sper ca printr-o astfel de abordare a problemei vor inceta sa va mai tachineze.

| MskDesign a răspuns:

Ar trebui sa le spui ca daca iti place sau nu acea fata, cu siguranta, nu este treaba lor si sa inceteze sa faca pe neghiobii.

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Iti trebuie tarie si rabdare simplu si la obiect! Nu-i baga in seama, stiu ca iti este greu dar abtine-te si nu-i lua in seama, pana la urma ei o sa se plictiseasca si o sa te lase in pace chiar daca, asta o sa dureze 1-2 saptamani sau posibil luni, depinde de persoana.