| Xonia a întrebat:

O prietena m-a rugat sai caut niste creme pentru celulita
SI am gasit unele de la Avon
Stie careva...sunt bune?
Daca nu ce poate sa foloseasca?
Sau remedii naturale
Pls orice

7 răspunsuri:
| Alina_9354 a răspuns:

Cremele de la AVON nu sunt bune, si nici o crema pentru celulita...eu zic sa se apuce de sport si daca chiar vrea sa-si ia de la farmacie creme pentru celulita(cam 20 lei) naturista, aia e cea mai buna!

| Xonia explică:

Sa mentionezbig grin
Are celulita pe burta, picioare si putin pe fund

| Cryssbest a răspuns:

Prietena ta ar trebui sa foloseasca Life-Care.
Exista gel termo-reductor (cu efect de incalzire) pentru zonele pe care le-ai mentionat, efect "wow!", gama Krauter, 40 RON. Contine menta si rozmarin. Se aplica prin miscari circulare si ascendente; este de preferat zilnic, dupa spalarea in prealabil a zonelor cu pricina.
Exista si ulei BIO pentru masaj anti-celulitic LOGONA, Life-Care(contine seminte de kiwi, ulei de masline, ulei de jojoba, rozmarin, arnica, ulei de argan- considerat a fi cel mai puternic antioxidant). Efect vizibil in trei saptamani, daca il foloseste in fiecare zi.
Ba mai mult, exista si un concentrat lichid care distruge cauza "din interior" - sucul concentrat de fructe "Goji Juice". O combinatie fabuloasa de trei sucuri delicioase (mere, pere, cirese negre) plus fructul Goji (Lycium Barbarum). Ar fi ideal sa poata combina Goji cu unul din celelalte produse mentionate, pentru ca acest suc reda energia, vitalitatea, si prietenei tale ii va foi mult mai usor sa faca si miscare, astfel.
Putin gel, putin sport/miscare, un aport de lichide... si prietena ta va scapa de problema celulitei!
Poate comanda aceste produse foarte usor de pe site-ul www.life-care.ro

| Cryssbest a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca exista si ciorapi pentru celulita, tot Life-Care.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sunt bune si de la Avon dar cele mai bune sunt de la Vichy sau Elmiplant. Remedii naturale masa cu zat de cafea si ulei de masline in fiecare seara si or` sa se vada rezultate :XELANCYL SI VICHI sunt foarte bune insa dupa ce urmezi primul tratament daca nu continui celulita revine.sunt si foarte scumpe... daca ai pe cineva in spania sa iti trimita pentru ca sunt mult mai ieftine.am luat o crema elancyl din romania pe care am dat 120 ron si in spania am luat o cu 22 euro adica vreo 80 de lei big grin si sunt bune si Rejerme si Diadermine. pa`pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru celulita este o crema eolienta ce provoaca incalzirea straturilor produnde ale pielii, remodeleaza si reda tonusul corporal. Poate fi aplicata prin impachetari cu folie de celofan, acest produs special creat pentru infrumusetarea si tonifierea corpului contine gel stabilizat de aloe si ingrediente selectate pentru fectul de incalzire intensa si relaxare.Secretul acestui efect consta in combinarea gelului de aloe cu uleiul de scortisoara si o varietate de ardei iute care amplifica arderea grasimilor din stratul subcutanat(celulita), de asemenea invioreaza, intinde, hidrateaza si reface pielea redandui tonusul si fermitatea. Pentru mai multe detalii in ceea ce priveste achizitionarea produsului da-ti add la id: evanescence4ever_m, sau mail : evanescence4ever_m@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru celulita este o crema eolienta ce provoaca incalzirea straturilor produnde ale pielii , remodeleaza si reda tonusul corporal.Poate fi aplicata prin impachetari cu folie de celofan , acest produs special creat ptr infrumusetarea si tonifierea corpului contine gel stabilizat de aloe si ingrediente selectate pentru fectul de incalzire intensa si relaxare.Secretul acestui efect consta in combinarea gelului de aloe cu uleiul de scortisoara si o varietate de ardei iute care amplifica arderea grasimilor din stratul subcutanat(celulita), deasemenea invioreaza, intinde, hidrateaza si reface pielea redandui tonusul si fermitatea .Pentru mai multe detalii in ceea ce priveste achizitionarea produsului da-ti add la id: evanescence4ever_m, sau mail : evanescence4ever_m@yahoo.com