| Adeniy a întrebat:

Oare gandesc gresit daca cred ca nu am "prieteni adevarati", ci doar "prieteni"?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nu. Gasesti extrem de rar prieteni adevarati, care sa die dornici sa lege o prietenie doar de placere, fara niciun interes. Deci daca ai astfel de "prieteni", atunci da, sunt doar "amici" sau "cunostinte", in niciun caz "prieteni adevarati". Eu inca nu am dat de o astfel de persoana pana acum si ma indoiesc ca se va intampla.

3 răspunsuri:
| floryynnel a răspuns:

Nu exista prieteni adevarati.Doar prieteni si restul sunt amici/cunostinte

| ionutZzG30 a răspuns:

Da destul de gresit, pune-i la incercare fai sa faca ceva pentru tine sa te ajute cu ceva sa vezi daca o sa spuna ..mnooo po n-am timp bla bla..prieteni adevarati stau langa tine cand ai nev de ceva ..nush nu ai un prieten/prietena cu care vb toata ziua si ii spui mm despre tine? inseamna ca ai incredere in el/ea, si ei o sa vada happy

| Liiia7 a răspuns:

NU