| simy_5198 a întrebat:

Oare mai exista prietenie adevarata?

10 răspunsuri:
| aleCsandrra a răspuns:

Da există. Doar pentru cei care o știu să prețuiască. La mine mai există. Dar cu greu ce se mai ține pe picioare happy.

| TTdsIulia a răspuns:

Prietenia adevarata este foarte foarte rara. este atunci cand vezi in prieten mai mult decat o persoana. este de fapt unica persoana pentru care ai lasa totul balta si sa ii sari in ajutor sau daca te suna la orice ora din zi esti pregatit cu un sfat fara sa te gandesti ca te-a trezit sau ca aveai treaba, o prietenie adevarata se bazeaza pe incredere reciproca si spirit de sacrificiu. :* In concluzie prietenia adevarata exista dar este foarte foarte rara si nu poti avea mai mult de 1 prieten adevarat maxim 2 odata :*

| Adison a răspuns:

Sincer nu. Nu exista prietenia si am simtit asta pe pielea mea. Asa ca sincer niciodata sa nu te increzi in nimeni. Decat in parintii tai, de cel de care te simti cel mai apropiat (eu de exemplu de mama ). Daca o sa tii cont de sfatul meu vei ajunge departe! Pe mine mereu ma inseala cineva. Si parea proasta este ca-mi dau seama tarziu ce fel de"prieteni" am. Si in concluzie=> nu exista prieteni adevarati, asa ca nu te increde in nimeni pentru simplul fapt ca ti se pare ca este de treaba sau mai stiu eu ce. Lovitura din partea lor va veni atunci cand te astepti cel mai putin (mie asa mi se intampla, la bine toti sunt alatauri de mine dar la rau toti ma judeca, ma barfesc etc.). Sper ca vei lua in considerare asta.

| crazycolor a răspuns:

happy desigur ca exista,insa nu la toate colturile, nu pe toate drumurile. trebuie sa-ti alegi cu grija prietenii caci poate si cel pe care il credeai cel mai bun te va trada cand nu te astepti mai putin. un om, in viata are cel mult 2 prieteni adevarat...e mult prea greu sa legi asa ceva

| Annd a răspuns:

Nuuuuu! happy

| iubitica_2607 a răspuns:

Cine stie sa o castige iti poate raspundebig grinA
cine nu stie sa aprecieze pe nimeni spune:NU

| glamour_5213 a răspuns:

Exista. Sau cel putin asta credem noi. Dar la urma urmei nu in asta consta o prieteni? Sa credem in ea.
Eu am o pritena cea mai buna. Simt uneori ca o pot numi sora. Si stiu ca si ea gandeste la fel.
Acum depinde si ce intelegi tu prin prietenie adevarata... Incredere, Sinceritate,..., multe altele, nu?
Exista daca stii cum s-o tratezi si s-o pastrezi nepatata. Tu nu crezi ca exista?

| Silvya18 a răspuns:

Nu mai cred in prietenia adevarata...stiu fete care peste 5 ani de prietenie nu mai vorbesc deloc.nu exista ca si dragostea adevarata sad

| Iminactivelol a răspuns:

Da! Eu și cu cele mai bune prietene ale mele suntem inseparabile, ne certam dar mereu ne intoarecem una la alta, plus că ne distram asa de bine, ne completam una pe alta!

| Denisa_1320 a răspuns:

Da,prietenia adevarata exista.Deasemenea exista si prietenia falsa, in care prietenii se folosesc uneori de noi.