| Rawr123 a întrebat:

Ok, asta o sa sune ciudat... Am o problema destul de majora care imi afecteaza viata sociala. Imi transpira palmele. Uneori foarte, foarte rau si este foarte, foarte aiurea. Aceasta problema m-a facut sa pierd multe chestii. De exemplu imi este frica sa am un prieten. De ce? Cum as putea eu sa ma tin de mana cu baiatul pe care il plac cand mie imi transpira palmele ca naiba?! Este extrem de jenant! Vreau cateva sfaturi (fara misto-uri pentru ca si asa ma simt foarte naspa) poate asa imi mai creste increderea in mine. Multumesc tare mult!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este pe baza nervoasa tot ce ti se intampla [la fel mi se intampla si mie], eu am vorbit si cu medici dar niciunul nu a zis ca ar exista un tratament in afara de spray care isi face efectul cat timp il folosesti apoi transpiratia in palme revine, rusine nu trebuie sa-ti fie, am mai vazut multi care transpira in palme mai ales vara

| positivity a răspuns:

Asta nu este o problemă de care ar trebui să îți fie rușine. Nu ar trebui să fie o problemă care să îți afecteze viața! Există remedii, știi nu?
http://www.buletindecarei.ro/......melor.html
http://www.tonica.ro/......melor.html

| Lisa01 a răspuns:

Intreaba la farmacie pentru ca este o crema pentru problema ta.Bafta

| Peaches a răspuns:

In principal trebuie facute cateva investigatii, adica analize pentru tiroida si daca totul e ok atunci la dermatolog. Uite, citeste aici :
http://www.roportal.ro/discutii/topic/90173-palme-transpirate/

Sper ca am ajutat. Sanatate multa!
~Roxetta