| WrongPassword a întrebat:

Pai, treaba sta cam asa:
Eu port ochelari de mica ( 4 ani ), acum am 16. In dec ( 2011 ) mi-am schimbat ochelarii ( lentilele ) si in fine, la control mi s-a spus ca mi-au crescut dioptriile cam multisor ( asta pentru ca am facut o exceptie acum 2 ani si nu am putut sa merg la un nou control pentru alti ochelari) si na... Dar de cateva saptamani, nu stiu parca vad mai bine fara ochelari, in sensul ca virgula cu ochelari parca ma fortez mai tare sa vad clar decat fara. Credeti ca e posibil sa nu mai am nevoie de ochelari, adica „sa-mi fi revenit"? Cand eram mai mica mi s-a spus ca pana in cl a8a trebuie sa port, acum sunt a9a, eu stiuthinking Ai mei mi-au spus cand e ceva sa le zic lor, dar na, nu am nici jumate de an de cand mi-am schimbat lentilele. Voi ce credeti? Sa le spun? Funda mare mare :* Multumesc

Răspuns Câştigător
| LaraClarice a răspuns:

Trebuie sa iti pui noile lentile altfel risti sa iti creasca dioptriile si mai mult..si nu cred ca asta vrei. In legatura cu virgula pe care o vezi mai bine fara ochelari, poate fi pentru ca ai ochii obositi sau pentru ca dioptriile pe care le ai acum nu te mai ajuta.
Daca nu ai incredere in clinica la care mergi poti face un control la alta.
Mai stiu cazuri in care unei fetite i s-a spus ca poate renunta la ochelari la 18 ani si de fapt trebuie sa ii poarte toata viata...in fine acum e mare.
Funda?

(Va rog mult sa semnati aceasta petitie si daca este posibil dati-o mai departe. Ele au nevoie de noi! Http://www.ptroa.co.il/petition/ )

| WrongPassword explică (pentru LaraClarice):

Sincer, nu prea am inteles ce ai vrut sa spui, dar na... Am zis ca dau funda!

2 răspunsuri:
| alin567 a răspuns:

Ar trebui sa le spui pentru ca parintii stiu ce e mai bine for you!