| VanillaChocolatte a întrebat:

Pana la urma Andra Maruta este tiganca?

Răspuns Câştigător
| BluLăvzIu a răspuns:

Da Andra Maruta este un fel de tiganca.Nu este tiganca in toata regula.Cel mai mult se cunoaste dupa nas si dupa voce.
Dar ce daca sunt 'tigani'? Nu conteaza etnia, conteaza ceea ce realizezi in viata.Ei nu canta manele.
Pana la urma si Conect-r a recunoscut:SUNT TIGAN! Ce daca? Ce importanta are? Conect-r este recunoscut in toata tara[si peste hotare].
Nu conteaza etnia!

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru BluLăvzIu):

Exact! Si tiganii fac parte din aceasta tara! Si nici nu se recunoaste ca ar fi tiganca andra! In plus tatal ei este roman! Si atata timp cat s-a nascut in aceasta tara eu spun ca nu exista diferente intre noi! Ce, numai ca are pielea mai inchisa la culoare se deosebeste de noi?! In plus cred ca este fericita ca nu trebuie sa mearga la solar! happy

20 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Dami funda ca tiau raspuns astia mai sus

| Dairou a răspuns:

Da, Andra Maruta este tiganca datoria faptului ca bunicii ei au fost tigani. deci => Andra detine o gena de tiganie. Funda?

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Da este tiganca dar ce conteaza mie tot imi place de ea.

| dyduu a răspuns:

Dini888 Pot sa spun ca te iubesc laughing)). Daca andra e tiganca e problema ei si nu se vede oricum are prea mult bun simt, DACa e, ceea ce nu prea cred, ca pana la urma si bunicamiu e tigan si ce? inseamna ca eu sunt tiganca?rolling on the floor doamne fereste nu sunteti sanatosi la cap. Invatati mai mult depre tigani, si gradele lor, dupa aia vorbiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca este, dar este cea mai,, buna'' cantareata din Romania si prin buna ma refer la toate.
Nu inteleg ce conteaza de ce etnie esti pana la urma nimeni nu alege cum se naste.
Am vazut si un reportaj in care scria ceva de genu rusine Andra ca nu-ti recunosti originile si de unde ai plecat.
Pur si simplu daca esti rasist esti prost, ea in toate turneele si peste tot unde a fost la tv, oriunde, a dat dovada de bun simt, eu o apreciez enorm.
Nu a gresit niciodata cu nimic si totusi ca orice artist este injurata si discriminata, asta e Romania...

| NoNameNoName a răspuns:

Nu ştiu. Şi ce dacă e ţigancă?

| welback a răspuns (pentru NoNameNoName):

Nu e ma nici unu tigan

Răspuns utilizator avertizat
| VeVe97 a răspuns:

Da este... Multe vedete sunt de aceasta etnie : Alex Velea, Anda Adam, Nicoleta Luciu etc...

| VeVe97 a răspuns:

Da este... Multe vedete sunt de aceasta etnie.

| welback a răspuns:

Taceti ma ca nu e nici unu tigan

| Dini888 a răspuns:

Pana la urma de ce lasi ca invidia, rautatea si rasismul sa-ti ia somnul? Eu sint fan si trebuie sa intervin...Cine e Andra si cum e ea? Andra e frumoasa, inteligenta, talentata. E o persoana cu multa sensibilitate si buna cuvinta si are succes din toate punctele de vedere: profesional, personal, emotional, familiar. La toti subnormalii rasisti care o critica pentru simplul fapt ca rasismul lor profund ii domina le voi explica de ce are Andra succes: 1) nu pentru ca este sau nu este tiganca, asta e o pura intimplare a soartei 2) cititi inca o data ce am scris mai sus despre ea 3) pentru ca merita! Are tot ceea ce multi isi doresc dar nu vor avea din cauza universului lor mintal limitat… Si invidia e mare! Incercati sa nu fiti surprinsi cind alti romani rasisti ca voi pot ajunge sa incerce sa dobindeasca o viata mai buna in Europa si sant intimpinati cu rasism. Asta e pentru ca multi romani din pacate il poarta in singe. Si inca o chestie! Nationalitatea se schimba in aproape fiecare viata in care ne reincarnam. Ei bine, ce le doresc eu la toti romanii rasisti? Sa nu fiti albi, nici macar europeni si sa aveti parte de toate jignirile pe care acum le aduceti altora! Disfrutati si invatati!

| Mediaş_Robyy_1975 a răspuns:

Andra Maruta este o printesa frumoasa si cumsecade si atit.

| Ciulin_ady_1995 a răspuns:

Da Andra Maruta, face parte din etnia Rroma. Dar face parte dintr-o categorie de Rromi civilizati si educati.Mai rau de alti Rromi care spun ca sunt civilizati si educati dar fac parte dintr-o categorie de Rromi care este mai inferioara.

| nosferatu a răspuns (pentru Ciulin_ady_1995):

Rromi civilizati si educati? unde traieste aceasta categorie? ca eu pana acum n-am vazut niciunul. Foarte putini rromi merita respectati. O stiu toti... cat despre andra. eu unul nu cred ca e tiganca. pur si simplu daca era se cunostea.

| Juliana_Jantsek_1970 a răspuns:

Slava Domnului ca-i tiganca! Daca nu era tiganca macar un pic n-ar avea vocea aceea deosebita! Poate cinta muzica pop si poate cinta si doine minunate romanesti! Si cinta ca la carte tot ce vrea si nu-i proasta de loc. Daca toti oamenii ar incerca macar sa traiasca asa fumos cum o face ea, lumea ar fi mai buna!

| Sava_Sandu_1965 a răspuns:

Da este tiganca dar cu bun simt

| turcuxxx a răspuns:

E tiganca, are gingiile negre happy

| andina9121 a răspuns:

Nu stiu daca e tiganca, dar si daca e mie imi place de ea