| CherrieO a întrebat:

Pe Luni trebuie sa facem la scoala niste obiecte din forme geometrice in spatiu (cub, paralelipiped, piramida...) Ce as putea sa fac? si cu ce forme?

3 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Ce forme? Cub,paralelipiped,piramida,folosesti un pix/creion,pe un carton subtire,si le lipesti,dupa aia le imbraci frumos in hartie de xerox colorata si lipesti cu lipici pentru hartie,de ala lichid. Chiar nu iti dai seama de atat? Iei una bucata hartie,faci un patrat,tragi un x mare la colturi,decupezi,varful il lasi,unesti, si ai un triunghi, mai pui fundul si gata.Si tot asa continui,folosesti liniar,ca sa ai laturi si linii egale.Fa simplu,cub,triunghi, dreptunghi, si ai scapat.

| CherrieO explică (pentru Alexander21):

Ma refeream de exemplu la un robotel, sau un castel, dar acestea sunt facute dejastraight face
Din aceste forme...

| awesomedavid a răspuns:

Pai cum ai spus si tu poti face un cub sau paralelipiped piramida sfera etc. si le poti face din plastilinawinking