| cristina10 a întrebat:

Pe timpul menstruatiei ai voie sa faci efort adica sa alergi forte mult daca nu ce se poate intampla?

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

@Andreeabai ce hemoragie? ce durere?straight face
cristina, stai linistita, poti face efort (chiar este indicat, reduce durerea menstruala), bine, nici sa te suprasoliciti, dar poti alerga. cand faceam antrenamente, mergeam si in perioada menstruatiei si nu am patit nimic timp de 3 ani...plus ca eu una, nu m-am confruntat cu durerile menstruale pana nu m-am lasat de sport.
multa bafta tongue

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Sa nu faci efort!
profa de sport va intelege!
iti dai seama cum ti se va face tamponul daca u vei alerga?
si te va durea si burta!
succes!love struck

| pengu a răspuns:

@anonim... damn nu sunt caz chiar atat de rar. poti face un sport fara probleme chiar daca esti in timpul menstruatiei nu sunt singura care a facut lucrul asta. doar DACA scurgerea este prea abundenta (mai mult decat normal, ceea ce este adevarat, aici sunt cazurile mai rare) atunci nu este recomandat sa faci sport din mai multe motive. dar daca vrei sa scapi de ora de sport poti oricand sa bagi motivul asta inaintewinking
@cristina eu cred ca handbalul nu este un sport pe care nu il poti practica si in perioada menstruala. incearca prima luna, poarta niste pantaloni mai larguti si mai inchisi la culoare si vezi cum te simti. daca este ok continua, daca nu, nu happy
take care tongue

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Hmm...eu am facut sport si mi-a curs ff tare... timp de vreo 3-4 zile. poti face unele exercitii de ex de dimineeata.

| Bubbles a răspuns:

Nu ai voie ca poti sa faci hemoragie... daik sa-ti curga mult sange si sa te doara tare burta

| cristina10 explică:

Sunt la handball am uitat s amentionez si acolo va dati seama trebuie sa alergi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@penguina poate tu nu patesti nimic daca faci efort, dar esti un caz rar. e indicat sa faci exercitii, dar nu foarte multe si sa fie usoare, in caz contrar o sa iti curga mai mult.