| Rizer a întrebat:

Pentru bataturi in calcaie si pile crapata in talpa ce as putea folosi?
Ce medicament, unguent!? Am avut un fel de besici pe calcaie de la tocuri care s-au spart si s-au uscat si acum se decojesc!

1 răspuns:
| Дηdu a răspuns:

Unul dintre cele mai bune moduri de a trata bătăturile este tinerea picioarelor în bai calde prelungite. Se va folosi, de asemenea, un produs emolient special destinat sa reducă îngroșarea stratului cornos. Aplicarea preparatelor cu acid salicilic de 10%, urmata de o răzuire eficace. Trebuie sa fim atenți sa nu provocam o sângerare nedorita ( care va fi tratata cu antiseptice ). Se poate consulta un pedichiurist.
sper ca ti-am fost de ajutor!:*