| Anonim2938 a întrebat:

Pentru bilingv engleza! Da cineva anul acesta examenul pentru bilingv? Cum e la proba orala? E greu? Sau cum a fost anul trecut. spuneti-mi mai multe despre asta, va rog frumos.dau fundita+voturi tuturor raspunsurilor.ms

Răspuns Câştigător
| Lolololalali a răspuns:

La proba orala fiecare elev va primi un bilet cu niste intrebari bazate pe un text dat si de exprimare a opiniei.Nu e nimic greu si nu dureaza foarte mult, ai si putin timp pentru a-ti trece raspunsurile pe ciorna inainte de a vorbi.In plus, examenul bilingv este cu admis/respins deci nu trebuie sa faci totul perfect.

| Anonim2938 explică (pentru Lolololalali):

Imi poti da id tau. vreau sa te mai intreb niste chestii si putem vb mai bine pe mess k eu nu prea intru pe TPU... adica daca vr ti-l las eu pe al meu adhe_lw2oo8.app sunt fatalaughing

3 răspunsuri:
| SVD a răspuns:

Si eu dau examenul peste doua saptamani, dar eu stiam ca se da o poza pe care sa o descrii.

| Anonim2938 explică (pentru SVD):

Da..sau se da un textthinking iti pune cateva intrebari si iti da 15 min la dispozitie ca sa rasp si sa citesti textul k voce tare.