| MelindaVictoria a întrebat:

Pentru cine e pe pbinfo.ro: daca nu am un compliator instalat nu imi face evaluarea la problemele rezolvate?

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Nu am mai facut de 1 an probleme pe pbinfo dar din cate stiu eu nu conteaza daca ai sau nu codeblocks descarcat.

Programul lor *care verifica punctajele* este putin diferit deci nu conteaza daca ai sau nu codeblocks descarcat.

Singura problema este ca nu o sa poti vedea daca programele tale ruleaza sau nu. O sa le introduci pe "nevazute" si nu se stie cate puncte o sa iei.

Totusi ideea e ca iti face evaluarea si fara compilator dar s-ar putea sa faci greseli deci este mai bine sa le verifici inainte sa le introduci.

Succes!

| suntserios a răspuns (pentru RainmakerX):

Sa ai C++ descarcat? sunt extrem de curios cum descarci tu un limbaj de programare

| RainmakerX a răspuns (pentru suntserios):

Mda. Multumesc de atentionare... era codeblocks.