| denrazvan a întrebat:

La mate info problemele trebuie rezolvate neaparat in C++

17 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Pai initial da. Se invata C++, si majoritatea programelor se rezolva asa. Acum depinde de profesor, de manual. unii mai lucreaza si in Pascal.

| ZeHelp a răspuns:

Nu toate.

| Zitronen a răspuns:

Nu! Doar la TIC trebuie cu C++

| denrazvan explică (pentru Zitronen):

Deci eu pot sa rezolv o problema si in C

| Zitronen a răspuns (pentru denrazvan):

Normal, daca are legatura cu el.

| albastrica009 a răspuns:

Bun, si?

| denrazvan explică:

Da nu stunt teme eu doar intreb ca sa stiu eu deocamdata n-am treaba cu informatica de liceu

| Diavolcata a răspuns (pentru denrazvan):

Cand o sa vina randu o sa inveti, nu are rost sa intrebi ca oricum nu e la fel.

| denrazvan explică (pentru Diavolcata):

De ce nu are rost daca eu veau sa stiu de acum ce este gresit in asta nu inteleg.

| denrazvan explică:

Modulo rest am invtat ...am inteles putin dar trebuie sa mai studiez multumesc

| livethislife a răspuns:

Da. cateodata se accepta si pascal. dar c++ e de obicei baza :p.

| denrazvan explică (pentru livethislife):

Aha mersi nu sti cum ar trebui sa fac urmatoarea probleme :
Scrieţi un program care citeşte un număr natural n şi verifică dacă toate cifrele sunt strict mai mici decât 5. De exemplu, pentru n = 24301, se afişează „Toate mai mici ca 5". Pentru n = 27612, se afişează „Există cifre mai mari sau egale cu 5".

ca eu nu imi dau seama

| denrazvan explică (pentru denrazvan):

Cum se rezolva asta

| Rockerul23 a răspuns (pentru denrazvan):

Uiti de la mana pana la gura se pare.
Diavolcata a zis:"NU SE FAC TEME PE TPU"
Scrie si in regulament daca ai stat sa-l citesti happy

| denrazvan explică (pentru Rockerul23):

Mai dar nu e tema
eu n-am treaba cu info eram curios sa vad algoritmul cei asa greu de inteles si daca am intrebat daca se accepta C inseama ca e tema ce *** aveti cu temele voatre. daca vrtei raspunzi daca nu nu scrii treci mai departe greu ii nu-i asa

| Diavolcata a răspuns (pentru Rockerul23):

PDPPlayer i-am zis si euhappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru denrazvan):

De structuri repetitive ai auzit la informatica asta in C++? Dar de operatii moduloyin yang pentru aflarea restului? Eu iti pot spune, e o banalitate, dar nu pot sa iti zic nimic daca nu stiu ce stii tu pana acum.