| dadaaaaa a întrebat:

Pentru fete : De la ce varsta purtati sutien? big grin Mama imi spune ca nu e bine sa port de la 14 ani sutien si bla bla bla si nici pe colegele mele nu prea le lasa, dar din cand in cand mai port pe ascuns cel putin vara.

Răspuns Câştigător
| ☆ Danny☆ a răspuns:

Multi au vb despre bustiere... Dar nu e bine sa se poarte bustiere. O colega de-a mea statea tot timpul cu bustiera chiar si noaptea si au inceput durerile de sani! Desigur a fost la doctor si pana la urma a zis ca poarta mereu bustiera. Dr. a zis ca bustiera face rau afecteaza cresterea sanilor! Scuze ca m-am abatut de la intrebare!
Da.Normal de la 14-15 ani poti purta sutien.Nu inteleg de ce nu te lasa.Totusi roag-o.Sunt sigura ca si dumneaei de la 14 ani a inceput sa poarte sutien!
Si apropo daca ai sanii putin maricei nu i bine sa i lasi fara sutien.Pt ca ei stand in jos lasanduse vor incepe dureri.Mai incearca sa o rogi!
Succes!:*

50 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu port sutien si mama mea imi spune ca o sa mi se lese sinii dar nu prea cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu port sutien de la 15 anitongue
Dar imi cresc saniibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna andra eu am 13 ani si incu nu port sutien am ceva sani si cand i-au o bluza se vede***** as vrea sa ii zic mamei ca as vrea sa-mi cumpar dar nu stiu cum sa ii spun nu vreau sa-mi spuna ca-s prea mica asa si acum 2 ani esti pre mica sa ai jurnal acum am dar cu sutienul? cand o sa am si eu unul toate fetele din cls la mine au, desi unele nu au mai deloc ba chiar mai mici ca mei. va rog un sfat sa imi ziceti cum sa mi intreb mama...big grinbig grinbig grinkissva pup ceao BIANCA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine...eu am 13 ani si am niste sanishori care incep sa mi se lase si mi-e rusine cate-o data imi zic fetele ce lasa-ti ti's sanii la inceput mama mi-aluat 2 bustiere m-am acomodat cu ele. si apoi dupa 5 luni mi-a luta primul meu sutien. sa va zic drept este jenant sa ti se lase sanii in jos mai bine porti o bustiera sau ceva care sa nu se cunoasca lasarea lor. este naspa la inceput cand il iei pe tine dar te inveti sh totu va fi bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani... port sutien ai mama numi zice nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zice bine mama ta... daca o sa porti de acum... o sa ti se lase sanii in jos cand o sa fii mai mare dar daca ti se vede aiurea poti sa-ti iei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani si port de la 10 insperanta ca arata ca am si eu ceva in sutein in afara de bureti si nu ma afecteaza cu nimic... da vreau si eu sa am tate ca toate colegele mele pentru ca am simt ft penibil cand spune cineva ca ce fain bust au alea si eu nu sau chesti dinstea eu zic ca n-are rost sa porti daca ai ceva. poti purta buztiera... da daca nai si nu vrei sa et faci de ras poti sa porti si sutienbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de mai ai sanii dar si de la 12 ani poti purta multe fete mi-au zis asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la bustiera de dor saniwinking de la sutien nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu port sutien de la 13 ani...nu e nimic rau in a purta sutienhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fete de la vrsta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa port sutien pentru ca mi se cam vede prin bluze nu sunt prea mari dar ori cum nu sunt blana am 12 ani si mie cam rusine sa-i spun mamei mieste frica ca rade oricum mi-a facut unul cadou dar zice cand oi fi mai mare dar sutienul este deja fix ce sa fac o idee cineva baieti deja nu ma lasa in pace si se joaca cu sanii in toate partle

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Nu e neaparat de varsta e de corpul tau, eu sa fiu sincera port de la 11 si nu pot sa zic ca stau bine la capitolu sani pentru ca am 14 acuma si tot nu imi plac ma rog. Eu am inceput sa port deoarece ma incomoda aspestu de tinte care se vede prin bluze si bustierele nu acopereau in totalitate :3 Dar asta fac doar in locuri publica sau etc. Acasa nu e nevoie de sutien. Si da am raspund dupa ce au trecut 5 ani de cand ai pus intrebarea rolling on the floor.

| iloveusa a răspuns:

De la 13 ani

| Anonim141297 a răspuns:

Poți purta sutien de la ce vârsta ți se pare ca ți s-au dezvoltat sânii. De exemplu13-14 ani.

Vara nu prea este indicat sa porți sutien... Mai bine porți tricoul direct peste... (Poți lua iarna pe furisi un sutien.)

Acum am văzut din ce an este postarea, dar oricum pentru cine mai vrea un răspuns suntndionibila...

| Iridinvest a răspuns:

Bustiera sa o porti doar la scoala sau cand iesi in oras. pe acasa, eu nu port asa ceva. iar de sutien, nici nu incape vorba. daca ai sanii mari, poate. daca nu, nu...

| Swagers a răspuns:

Deci, eu am 12 ani si am sînii cam marisori mama îmi spune ca trebuie sa port sutien dar eu nu vreau ( știți si voi scoala... Se rad toti, îmi fac sînii marisad nu vreau sa port dar nu stiu ce sa fac

| BiancaMarya a răspuns:

Eu fac 12ani pe 31 luna asta am 1, 58 si40 de kg cam ce măsura ar trebui sa am la bust. Multi imi spun ca sunt destul de dezvoltată

| andreea_3973 a răspuns:

Nu exista varsta pentru a purta sutien. poti pirta sutien mai ales in oras(pentru a nu ti se vedea mamiloanele). daca te-am ajuatt imi pare bine!

| XDXDXD a răspuns:

Chestia asta ca ti se lasa sau ca nu-ti mai cresc daca porti sutien e o idee comunista pe care eu nu o inteleg laughing adica m-am uitat la o emisiune cu cei mai buni doctori din lume si vorbeau despre sutiene si daca NU PORTI ti se lasa pentru ca nu sunt sustinuti. si eu am 13 ani da nu imi gasesc sutien de marimea mea nicaieri. peste tot sunt numa din alea cu cupe imense laughing daca poate sa-mi zice cineva unde pot gasi sutien de marimea mea (daca ajuta, sunt din brasov). mie imi trebuie ceva cu cupa mai mica... cea mai mica cupa happy

| ADYNA223 a răspuns:

Pai eu am 12 ani si mama mi-a cumparat vara asta nu am sani mari dar niCI mici. si sincer doar ai14 ani nu ar trebui sa inteleaga se vede urat mai ales vara bafta.