| deea2sabau a întrebat:

Pentru voi ce conteaza? eu sunt intr-o dilema vorbesc cu 2 baietii unul are 25 de ani este bogat, vorbim de mult, dar nu pot sa spun ca sunt indragostita de el si unul de 20 de ani, el e tanar, se distreaza, nu stau banii la el, de el imi place, il ador, mereu radem, ne certam, scene de gelozie il plac foarte mult desi il cunoc de o luna … Insa nu stiu cum o sa fie mama imi spune ca atunci cand ai bani treci foarte usor prin viata chiar daca nu iti place de persoana respectiva. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| AnnPisii a răspuns:

Este alegerea ta, nu a mamei tale! Atâta timp cat cel pe care îl iubesti nu e hot, criminal, sărac lipit pământului, prea nesimtit sau foarte foarte prost, cred ca mama ta va tine cont de fericirea ta, chiar daca cel de care esti îndrăgostită nu e doldora de bani... Important e sa te iubească si el!

Spune-i mamei tale ceea ce simti, sunt convinsa ca va tine cont de sentimentele tale.
Exista totusi si posibilitatea sa creadă intr-adevăr ca iti face un bine daca te obliga sa fii cu cineva bogat, in cazul asta trebuie sa o faci sa inteleaga ca pe tine dragostea te ajuta sa treci peste orice, sa ii explici ce e cu adevărat important pentru tine, sunt sigura ca va intalege in cele din urma :*

Sper ca te-am ajutat, funda?

| Eclipse a răspuns (pentru AnnPisii):

Poti fi sarac lipit pamantului, dar daca stii sa te comporti intr-o societate poti gasi de munca, iar incet incet sa-ti faci un viitor si sa ai o relatie.winking

4 răspunsuri:
| Georgemy2 a răspuns:

Cunoastel mai bine pe al doilea si daca e asa cum spui tu...dar in fine e alegerea ta

| ElectronicPieces a răspuns:

Conteaza cu cine te simti tu bine.

| Ionela_Iony_1999_xNM1 a răspuns:

Pai asta depinde de tine! Eu te-as sfatui sa alegi un baiat de care iti place si care te place! Asta e parerea mea!