| Me_4137 a întrebat:

Peste tot am vazut ca fete cand spun ceva despre un baiat spun prima data ca e dragut si nu stiuce DIN CATE INTELEG DIN ASTA FETELE SE UITA CUM ARATA BAIATUL si nu cum gandeste

3 răspunsuri:
| anestiuta a răspuns:

Consider ca fiecare baiat are ceva foarte dragut in el si nu conteaza asta, ci felul in care se poarta cu mine. Tipele care se uita la infatisare sunt superficiale, se gandesc la ce va zice lumea daca ar aparea cu un tip care, cred ele, "nu e de nasul lor". Dar, de fapt, nu sunt cine-stie-ce frumuseti. Fetele sunt in general foarte rautacioase. Nu foarte, EXTREM.
Daca vrei o relatie mai stabila, cauta o tipa care sa nu se raporteze la infatisare. Sunt multe cazuri in care zici ceva gen "nu imi plac blondele" si tocmai de o tipa de genul te indragostesti.

| Rodia7D a răspuns:

Pff, da ca baietii tare se uita la caracter.

Normal ca prima data te uiti la cum arata, ca daca nu il placi nu-l observi, si dupa aia incepi sa-l cunosti si daca iti place ce caracter are... mergi mai departe... iar daca nu il lasi.

| Buffy08 a răspuns:

Pai eu am trecut prin multe situatii dificile straight face
si tin minte ca am mentionat ca este dragut
dar l-am observat, am zis ca e dragut, dar inainte sa spun ca imi place am analizat foarte atent comportamentul lui, am vazut pe situl scolii ca nu este un prost, nesimtit, etc...
multe fete se uita doar la aspectul fizic, eu consider ca si comportamentul lui, firea, si lucruri de genul conteaza foarte mult.