| DAC a întrebat:

Placa mea de par s-a stricat si as vrea sa imi cumpar alta.
Am gasit o placa Philips cu ioni, doar ca nu are reglaj de temperatura, vechea mea placa avea si pot spune ca 2 ani cat m-a tinut, nu mi-a ars parul, foarte, foarte putin.
Cred ca o placa ce nu are reglaj de temperatura iti arde parul, caci intotdeauna ti-l va indrepta la aceeasi temperatura mare. Eu nu tineam niciodata placa la ultima treapta, poate de aceea nu imi ardeam parul.
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| AlexandraM888 a răspuns:

De obicei placile de par care nu au reglaj nu au setata o temperatura maxima ci una medie tocmai pentru a nu arde parul...dar oricum cu noile tehnologii si materiale parul se arde mult mai greu, oricum este mai bine sa iti iei una cu reglaj daca poti sa iti indrepti parul la o temperatura mai joasa sau in functie de preferinte! Eu recomand Remington, au fost si vor fi no1 pe piata, eu am una 7 ani si merge ca in 1 zi!

| DAC explică (pentru AlexandraM888):

Da... si eu sunt foarte multumita de Remington, dupa ce a iesit din garantie a facut scurt circuit in ea laughing)
Multumesc oricum pentru raspuns

1 răspuns: