| BogdanVlad100403 a întrebat:

Pot sa ma transfer la alt liceu in clasa a 9 a dupa primul semestru avand media de admitere mai mare decat ultimul admis la profilul la care vreau sa ma transfer? Ar conta de exemplu faptul ca as ramane corigent pe primul semestru la chime profil mate info, iar eu vreau sa ma transfer la filologie bilingv?

1 răspuns:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Corigenta, va trebui sa o dai, indiferent de situatie.
Daca locurile sunt completate, nu mai conteaza media ta. Ca doar nu or sa-l dea afara pe ultimul admis la ei. Depinde de director daca iti aproba sau nu.