| Trover a întrebat:

Buna seara T.P.u, as avea si eu o intrebare. Doresc ca la inceutul primului an de liceu sa ma transfer in acelasi liceu da la alt profil, sunt mate info si vreau la filologie. atentie. media ultimului copil admis acolo.este mai mare.decat media mea de admitere, se poate acest transfer?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti! --- ai media de admitere mai mica decat a ultimului admis la clasa respectiva. In plus, in clasa a 9-a transferurile se pot efectua numai in vacanta intersemestriala.

| ioanaioana a răspuns:

Da, se poate dar doar din al doilea semestru si trebuie sa dai examen de intrare. Intereseaza-te la secretariat sau directiune

| AOLEVRIC a răspuns:

Dar treci a 9a?

| FaraSareDoi a răspuns:

Eu ştiam că poţi din semestrul al 2-lea. Dar nu sunt foarte sigură. Oricum, dosarul e depus. Interesează-te mai bine la liceu. Acolo primeşti toate informaţiile.

| alexxu07 a răspuns:

Atunci se poate doar cu bani

| GreenAlien a răspuns:

Se poate, dar cu ''relaţii'', înţelegi...
Poţi să te transferi în semenstrul doi, sau după un an.

Dar, sincer... Rămâi la mate-info, că nu ai ce face cu filologia.