| Raull7 a întrebat:

Prezinta doua argumente pentru necesitatea studierii stiintelor de catre copii de 14 ani happy funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| alina_8632 a răspuns:

Buna! pai un prim argument ar putea fi ca prin studierea stiintelor iti imbogatesti cunostinta si 2 te descurci mai bine in viata in privinta deciziilor corectewinking sper ca ti-am fost de ajutor eu am spus asa cele mai pe scurt cam asa ne ajuta bafta:*

1 răspuns:
| Deidara27EdElric a răspuns:

Păi... În primul rând, vârsta de 14 ani reprezintă vârsta potrivită pentru un copil pentru a începe să studieze anumite lucruri, lucruri care necesită mai multă maturitate din punct de vedere al gândirii şi logicii.
În al doilea rând, studierea ştiinţelor dezvoltă capacitatea unui copil de a îşi forma o analiză mai amănunţită asupra lucrurilor care îl înconjoară.
Nu ştiu cât de bune sunt, mai ales că sunt scriese de un copil de 14 ani. XD