| SecretLove a întrebat:

Buna!
Cam care ar fi necesitatea studierii holocaustului in scoli, dat fiind faptul ca este un optional obligatoriu?
Dau fundita pentru un raspuns complex, care sa ma "lumineze" si pe mine.

1 răspuns:
| rad0g a răspuns:

Buna, studierea holocaustului in scoli e optionala, dar ajuta la constientizarea a ce s-a petrecut in al doilea război mondial, adica exterminarea in masa a evreilor din Europa de catre regimul național-socialist din Germania, condus de Adolf Hitler si pentru ca el sa nu se repete, funda?