| Athenaaa a întrebat:

Prietena mea cea mai buna pleacă in America pentru totdeauna ...Eu nu am prieteni in afara de ea.Ce sa fac ca sa nu mai plâng și sufăr după ea.Cui o sa ii mai spun problemele mele

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Gandeste-te la binele si fericirea ei.
Daca pleaca trebuie sa ii fi alaturi pana la final.
Poate veti ajunge sa vă reintalniti in viitorul apropiat.
Nu ai nevoie de prieteni sa-ti împărtăseste problemele,oamenii nu sunt de încredere.
Rareori mai gasesti prieteni adevărați si te poți consola cu acest gand.
Daca vrei sa devii mai puternica tine pentru tine.
Prieteni o sa mai ai pe parcursul vieții, dar pe moment tot ce poți face e sa uiți ca sa nu suferi rămânând blocată în trecut si sa înveți sa te interiorizezi, fiindu-ti propria prietenă.
Daca ai nevoie de o persoana cu care sa vorbesti gaseste un prieten in mediul virtual (sunt mai usor de gasit decat un viata reala si poți discuta mai deschis, ai timp nelimitat si o oarecare siguranta in suflet ca nu vor pleca) sau la atitudine si incearca sa fi mai încrezătoare, mai sociabilă.
Zâmbete mai des si cei din jurul tau vor dori sa-ti fie prieteni.
Plânsul nu te va ajuta.
Invata sa lupți si sa uiți de cei ce-au plecat, tine totul in tine si nu regreta sau te vei prăbusi.

1 răspuns:
| SatanelDeLaVaradia a răspuns:

Exista skype