| fjejdjrjd a întrebat:

Prietenul meu m.a invitat la el acasa, si nu stiu sigur daca sa ma duc pentru ca sigu vrea sa facem sex. Mi.a mai propus odata si am refuzat. In schimb el spune ca ma va astepta cat e nevoie pentru ca ma iubeste. Voi ce credeti? P.S. amandoi avem 13 ani. Funda

Răspuns Câştigător
| MarcelineBMTH a răspuns:

Fix aceeasi problema am avut-o si eu, dar acelasi lucru mi s-a intamplat, numai ca eu aveam 14 ani. Varsta nu este o problema, atata timp cat esti pregatit mintal. Nu fa nimic prostesc daca tu crezi ca nu esti pregatita. Sexul este ceva care trebuie sa vina in mod natural, sa se intample intr-o ambianta placuta pentru amandoi.

2 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Nu cred că ar trebui să te duci dacă ştii că are astfel de gânduri. Eşti încă mică, nu ai corpul suficient de dezvoltat pentru aşa ceva. La vârsta ta eu mă jucam cu păpuşile Barbie, nicidecum cu vreun băiat! Mai bine stai acasă şi fă altceva. Refuză-l.

| pufulescu a răspuns:

La obiect, raspunsul este ca nu il cunoastem pe prietenul tau, deci nu putem spune daca e in stare sa te forteze sa faci sex cu el. Daca ai indoieli, refuza vizita la el acasa, e simplu.